drukkerij Winter: 'Ajax is gegroeid!' makkelijk zaken doen! Vorig jaar droop Ajax af met een 3-1 nederlaag. De Am sterdammers kampten toen met veel problemen: bles sures, kliekjes, het verlies van belangrijke spelers. Nu staat er een evenwichtigere ploeg op het veld, mede door de terugkeer van oudgedienden. Eén daarvan is Aron Winter. Na drie uur wachten (typerend voor het miljoenenbedrijf Ajax) zit ik eindelijk tegenover Win ter. Eerder zie ik Machlas krakelen met mensen van het Sportjournaal, Dani die ontspannen met een buiten landse krant praat en Wamberto die guitig lacht om het gebrekkige Frans van zijn gesprekspartner. Ook Laudrup en Wouters laten hun gezicht zien. Winter zit krap in zijn tijd en heeft er al twee interviews opzitten. SBS6 probeert hem ook te strikken, maar zijn gezicht vertoont tegenzin. Hij wijst op mij: 'Ik praat eerst met haar en daarna moet ik echt weg.' Ik beloof mijn colle ga dat ik snel zal praten, maar als Winter en ik tegen over elkaar zitten, zegt hij dat ik het rustig aan mag doen. Hij heeft geen zin in weer een gesprek over het gelijkspel tegen RKC. 'We gaan lekker over Willem II- Ajax praten.' Tegenover me ligt mijn pasgekochte boek 'De top 500 van de beste Nederlandse sporters van de eeuw', opengeslagen op pagina 550, waar een korte biografie van Winter te lezen is. 'Hé, wat is dat? Sta ik in dat boek?' Dan zegt hij bescheiden: 'Er staan vast veel voetballers in.' Bescheidenheid typeert Winter. Het boek noemt hem echter té bescheiden. Met een grote re bek zou hij meer bereikt hebben. 'Ach, dat valt best mee. Ik heb nooit een grote bek gehad, zeker niet bij het Nederlands Elftal, maar bij mijn clubs heb ik altijd van me afgebeten. Ik heb nooit over me heen laten lo pen.' Behalve bescheiden is Winter een echte teamspe ler, waar de eigenschap behulpzaam aan kleeft. 'Kijk BS?" S i* 'o?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 2