Machteloos boos U hebt het vast ook wel eens, dat gevoel van boosheid en tegelijkertijd machteloosheid. Als Willem ll-supporter werd ik de laatste tijd twee keer overmand door deze ver velende gemoedstoestand. Bij Willem ll-AZ zag scheids rechter Luinge niet wat 14.000 mensen op de tribunes wel zagen. Willem II kreeg geen penalty, Tomas Galasek wel geel. In beroep gaan tegen een gele kaart is niet mogelijk. Club en speler staan machteloos. En wat te denken van mij als supporter. Spreekkoren zijn al gauw kwetsend. Hi-ha- hondelul werd jarenlang gedoogd, hoerenjong gaat veel te ver. Wie verzint voor dit soort voorvallen een nieuwe lu dieke yell, vraag ik me af. Co gaf een voorzetje met 'hij is een vogelaar', of wat dacht u van 'wij willen Uilenberg'? Mogen deze spreekkoren of gaan ze te ver voor de KNVB? Voorlopig troost ik me met de gedachte dat scheidsrech terlijke dwalingen in voor- en nadeel elkaar over een heel seizoen wel compenseren. Mijn tweede moment van machteloze boosheid vond plaats na de eerste Champions- Leaguewedstrijd van Willem II. Ik zag een prachtige wed strijd in een fantastische sfeer, waarin Willem II helaas zijn meerdere moest erkennen in Spartak Moskou. De Tricolo res maakten het de Russen - door de UEFA even hoog in geschaald als Manchester, Milan en Barcelona - nog knap lastig. Mijn boosheid gold nu niet de arbiter, hoewel de Spanjaard bepaald geen thuisfluiter was. Dit keer volgde de ontnuchtering pas de volgende ochtend. Het Brabants Dagblad opent zijn verslag met de volgende zinnen: 'Wat voor Willem II een heroïsch debuut in de Champions League had moeten worden, draaide uit op een onthuts ende ervaring. Het avontuurlijke voetbal uit de eredivisie bleek verre van toereikend om Spartak Moskou tegenspel van betekenis te bieden'. Wie de wedstrijd heeft gezien weet gelukkig beter, maar het stond er echt, zwart-op-wit. Ik moest even denken aan de woorden van Van Gaal tij dens één van zijn persconferenties: 'Ben ik nou zo slim, of zijn jullie journalisten zo dom?' Had een gerespecteerd voetbaljournalist als Wilber Hack soms verwacht dat de Russen met een nulletje of vijf van de mat geveegd zou den worden? Ik heb even overwogen om mijn abonne ment op de krant op te zeggen, maar herinnerde me al snel de wijze woorden van mijn vader: 'Jongen je moet niet alles geloven wat er in de krant staat'. Bierland

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 10