I HET ENDT IS ZOEK I AFC AJAX AMSTERDAM - ARNHEM V.V. Met de trein is het maar een uurtje rijden van Amsterdam Centraal naar Arnhem. Maar het is een wereld van verschil waar je in terecht komt. Dat geldt omgekeerd ook. Van Arnhem naar Amsterdam, een uurtje rijden, groot verschil. Het is een mooie rit. Het eerste stuk naar Utrecht is vrij gewoon, bekend landschap. Maar daarna wordt het interessant en mooi. Het land gaat glooien, voorbij de rivieren die zo Hollands breed en imposant kunnen zijn, het groen wordt dieper en voller groen. Het is een uurtje genieten en je kan het traject meerdere malen afleggen zon der dat het gaat vervelen. Vlak voor station Arnhem staat de trein een tijdje stil. Wachten op het verspringen van een licht. Je staat in een kleine kloof.Ter weerszijden van de trein klimt het land groen omhoog. Dan zet de trein zich weer in beweging en arriveer je op het mooie station Arnhem. Ik weet het zo goed omdat ik een kleine twintig jaar geleden die reis zeer veel gemaakt heb. Ge durende twee maanden zeker drie keer in de week Van Amsterdam naar Arnhem om tQ. trai nen bij Vitessé. i m 0 Het was in winterse maanden en bij vertrek was het nog licht, bij retour was het donker Met een taxi reed ik verder naar het stadion Monnicken- huize. Dat lag in een verdonkerde schemer te wachten op de trainirigsklanten. De" öëfenmeester kende ik vrij goed, Henk Wullems.Van de voetbal lers kende ik er enkelen beter dan slechts van naam. Met Hannie Das had ik nog bij Ajax in de A- junioren en in het tweede elftal gespeeld. Bij Vites se was hij een vaste waarde, aangepast aan de Arn hemse sferen maar nog steeds met een basis van de Amsterdamse Admiraal de Ruyterweg. En Jur- rie Koolhof was er Die kende ik van een vriend schappelijk potje met Oud Ajax in Beertha, Kool tjes geboortedorp. Na die wedstrijd hadden wij kennis gemaakt. En gelachen. Want lachen kon je. best, met Kooltje.Toen speelde die trefzekere en onberekenbare aanvaller voorVeendam. Bij Vites se wette hij zijn degen om de sprong naar PSV en het Nederlands Elftal te maken. De andere mannen leerde ik ip.cjg kleedkamer kennen. Een mooie, simpele, pretentieloze maarfij- ne kleedkamer IJzeren krulhaken aan de muur En ijzeren mannen als Roel ZaaijerAd Mellaard, Dick Mulderij en Joop Heezen. De immer jonge maar toch oude rot Kick van derVall. Hansje Bleyenberg, de zoon van de vroegere Ajacied Wim. Er heerste een haast amateuristische sfeer in de kleedkamer Een sfeer die hoort bij 's avonds trainen. Onder het wankele licht dat scheen over het kaalgetrapte trai ningsveld trachtten wij de keepers Dick Beukhof en Ben Nijhuis te verslaan. Soms trainden we in de sneeuw, vaak waren er takken op het veld ge waaid en het weer was guur Maar altijd was de trainingsinzet formidabel. Besmeurd zagen we el kaar na de strijd terug in de kleedruimte. Mooi ploegie, mooie club toch. Het waren aangename maanden, ook door die treinreis die maar niet verveelde. Maar tot VitgsW senaar bracht ik het niet. De naweeën van een on nozel Belgisch voetbalavontuur zorgden voor; een te betalen transfersom. Die wilde Vitesse natuur lijk niet ophoesten voor een. speler die men dacht gratis te kunnen inlijven. Zo b/vam er helaas een vroegtijdig einde aan Amsterdam CS - Arnhem en aan de gezellige en intensieve trainingsavonden in de trainingskuil achter Monnickenhuize. David Endt :1 OW' VRIJDAG 24 SEPTEMBER

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 9