door: Straatsma DE TEGE\8TA\DER Vanavond is Ajax de derde en laatste tegenstander voor Cambuur op rij die behoort tot de top van Nederland. Een moeilijker begin is nauwelijks denkbaar. Voor Cambuur dan. Toch zijn er legio mensen die zich nog kunnen herinne ren dat Ajax hier in Leeuwarden verloor. Een tijd terug voor een bekerwedstrijd en natuurlijk vier maanden geleden. Toen bezorgde Cambuur Ajax de grootste verlieswedstrijd van het seizoen, met onder andere die mooie (of rare...) goal van Van Utrecht. Inmiddels is iedereen weer met een nieuw seizoen bezig en zal Ajax proberen dit seizoen wel tot een groot succes te maken. Want wees eerlijk: 6e worden in Nederland hoort niet bij Ajax. Volgend seizoen wil het weer Champions League spelen en mede met dat doel voor ogen is in Amsterdam flink ingekocht. Van de 12 aangetrokken spelers val len enkele op. Brian Laudrup is 'het broertje van', maar kan minstens zo goed voetballen en hij zal ongetwij feld voor technische hoogstandjes zorgen. Nikos Machlas is een bijzon der goede spits die met Van Nistel- rooy van PSV zal strijden om de positie van topscorer van Nederland. Aaron Winter is een doorgewinterde speler (flauwe woordspeling, maar een ander woord schiet mij niet te binnen) die de nieuwe aanvoerder is geworden. Doelman Menzo is nog altijd razend populair in Amsterdam en wilde dolgraag weer terug naar zijn duppie. Ook Frank Verlaat is weer Aja- cied. Zijn vorige trainer bij VfB Stuttgart heeft zich regelmatig verbaasd waarom Frank niet werd opgeroepen voor het Nederlands Elftal, zo goed speelde hij daar. De andere aanwinsten zullen uiteraard ook hun bijdrage leveren. Van de spelers die al bij de club zaten noemen we Fred Grim. Nu Edwin van der Sar is vertrokken naar Italië moet Fredje samen met Menzo uitvechten wie de nieuwe eerste man wordt in het doel. Het lijkt er tot nu toe op dat dat dus Grim gaat worden, de man die in Leeuwarden vele wedstrijden het doel heeft verdedigd en nog steeds populair is. Kenners beweren dat dit huidige Ajax zich eerst maar eens moet bewijzen. Op grond van de inkopen werden ze al titelkandi daat genoemd, maar na het verlies tegen Feyenoord in de Johan Cruyffschaal werden die berichten ook weer bijge steld. Hun eerste wedstrijd tegen Heerenveen was redelijk te noemen en de vorige wedstrijd tegen MW qua uitslag zelfs goed. De maand september is in dat kader voor de Amsterdammers beslissend. Want de eerstvolgende tegenstan der voor Ajax is Feyenoord en verderop in september komt Vitesse. Als deze twee ploegen zijn geweest, weet Jan Wouters of hij op koers is of niet. Eigenlijk moet Ajax wel. Want in het seizoen dat je 100 jaar bestaat met de daarbij behorende feestelijkheden, passen natuurlijk niet magere resultaten en een slechte positie. Cambuur Leeuwarden op Internet: WWW.CAMBUUR.NL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 16