I DE WEDSTRIJD VAN VANDAAG: AJAX - SC HEERENVEEN I AFC AJAX Met het duel Ajax-SC Heerenveen wordt definitief afgetrapt voor het laatste seizoen van deze eeuw. Het is gedaan met de trainingskampen, de trektocht door het land langs enthousiaste amateurclubs, de toernooien van de voorbereiding en de potjes om des keizers baard. We gaan weer beginnen! De eerste tegenstander is er direct één van for maat, SC Heerenveen is al vaker een lastige te genstander voor Ajax gebleken, iets wat wel bleek uit de cijfers van de laatste twee ontmoetingen. In Amsterdam speelde Ajax op 13 december van het vorige jaar met 0-0 gelijktegen de Friezen. Het was de eerste wedstrijd onder leiding van de kers verse hoofdtrainer jan Wouters, die daags tevoren de leiding van Morten Olsen heeft overgenomen. Wouters ziet Ajax ploeteren en zwoegen. Boven dien ziet de Utrechter Frank de Boer een penalty missen. Omdat ook Heerenveen er niet in slaagt Van der Sar te passeren, blijft de wedstrijd steken op een doelpuntloos gelijkspel. De return op 17 februari is er één met hagel, sneeuw en ijzel op de bevroren piste van het Abe Lenstra Stadion. Het is de tweede competitiewedstrijd na de win terstop van Ajax, dat in de lange seizoenstop de wonden heeft gelikt tijdens een trainingskamp in warm Zuid-Afrika. De gebroeders De Boer zijn nu toch echtweg.de achterstand op Feyenoond is in middels gegroeid tot acht punten en weer komt Ajax niet verder dan een gelijkspel. Man van de wedstrijd, helaas ook in negatieve zin, is Sunday Oli- seh. De Nigeriaan schiet de bal reeds na vier mi nuten achter zijn eigen doelman, om na vijftig mi nuten spelen wraak te nemen middels een snoei harde vrije trap, die achter collega-Afrikaan Hans Vonk de kruising in zeilt. Boudewijn Pahlplatz brengt de Friezen acht minuten voortijd toch nog op gelijke hoogte, waardoor Ajax met slechts één puntje uit het Friese Haagje vertrekt. I SPECTACULAIRE WISSELINGEN Inmiddels zijn we een half jaar verder Beide ploe gen hebben de nodige mutaties ondergaan, waar bij de meest spectaculaire wisselingen in Amster dam plaatsvonden. Bij Heerenveen zal het vertrek van jan de Visser-naar Feyenoord ongetwijfeld het meest pijn hebben gedaan.Tegenover zijn vertrek staat de komst van een aantal jonge talenten zo als de Denen Alan Jepsen en Jesper Hakansson, terwijl ook de Belg David Damman van Beveren en de-Fin Mika Nurmela van Emmen de overstap maakten. Andere aankopen van trainer Foppe de Haan zijn Barry Ditewig van DOVO, Ronnie Ve nerea van Veendam en de boomlange Harris Hui- zingh, die overkwam van FC Groningen, Ondanks deze versterkingen slaagde Heerenveen er niet in door te dringen tot de laatste zes van I MAGIE ZONDAG 15 AUGUSTUS AjA De overdreven jubelstemming die zich na een aan tal spectaculaire aankopen van Amsterdam en om geving meester maakte, heeft na het Amsterdam Tournament inmiddels plaatsgemaakt voor de nuchtere realiteit. Santos en Lazio bleken in twee zeer nuttige duels te sterk, maar toch toonde jan Wouters zich na afloop tevreden. Hij weet waar zijn ploeg staat en aan hem en zijn secondanten is het nu de taak om de magie in zijn basis-elf te brengen. De fraaie selectie dient te worden ge vormd tot een soepel draaiend geheel dat lang mee kan spelen om de te verdelen prijzen. Een vol le Arena met opnieuw het imposante aantal van 42,000 jaarkaarthouders geeft in ieder geval aan dat de vaste supporters een rotsvast vertrouwen hebben in hun Ajax, ondanks de tegenvallende prestaties van vorig seizoen. Uw steun is er; het woord is nu aan de spelers! 1 7 het Intertoto Toernooi. Het Engelse West Ham United bleek twee keer met IV) te sterk waar door het Noorden het dit jaar zonder Europees voetbal moet stellen. Een grote teleurstelling voor de mannen van Foppe, die na afloop van de twee de ontmoeting met West Ham slechts blij kon zijn met een- aantal serieuze oefenpotten In de aan loop naar de competitie.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 7