I AFC AJAX ook wel, er zijn veel overeenkomsten,' Eén van de overeenkomsten is het fanatisme dat komt bo vendrijven zodra de voetbalschoenen worden aangetrokken. Of het nu om een oefenpotje, een training of om een Europa Cup wedstrijd gaat, Jan van Halst zal zich voor minstens 100% inspannen om de wedstrijd tot een voor hem bevredigend einde te brengen. 'Dat is eigenlijk het grootste verschil met Twente', zegt Ajax' nieuwe nummer vier 'Tijdens de wed strijden gaat iedereen er wel voor; maar tijdens de trainingen werden er nog wel eens foutjes toege staan. Zeker een dag na de wedstnjd. Hier niet dan wordt meteen de training stilgelegd', lacht Van Halst, die de verandering van voetbalcultuur als een verademing ervaart. 'Het is hier allemaal zo professioneel, echt heel fijn. Ik hou best van een dolletje maar niet op het veld.' En in de kleedka mer?'Daar is het gewoon dollen hoor Dat is over al hetzelfde.' Wat ook ongeveer het hetzelfde is, maar dan van een hele andere orde, is het type huis dat de fa milie Van Halst inmiddels betrokken heeft.'In een Amstelveense nieuwbouwwijk Speciaal voor m'n kinderen, een jochie en een meisje. Lekker dicht bij school en ze kunnen hier fijn buitenspelen. Ik kon ook een huis in 't Gooi kopen. Möói huis hoor maar allemaal van die enge bospaadjes. Nee hoor niks voor de kinderen.' I DRANGHEKKENWERK Ondanks dat Van Halst tijdens de voorbereiding wat wedstrijden heeft gemist vanwege een achil lespeesblessure, genoot de nieuwbakken Ajacied met volle teugen.'Die wedstrijdjes van Ajax tegen regioteams, als je ziet wat voor impact dat heeft. Echt dranghekkenwerk' Het blessureleed is inmid dels achter de rug en het echte werk is inmiddels begonnen. Van Halst:'Ik hoop zo snel mogelijk in dezelfde rol te gaan spelen als bij Twente. Tijdens de voorbereiding speelden we een iets veiliger sys teem waardoor ik voornamelijk een verdedigende rol had. Maar dat is waarschijnlijk tijdelijk Zodra we lekker ingespeeld zijn gaan we de wedstrijden meer en meer domineren en dan kan ik lekker doorschuiven.' Woorden vol zelfvertrouwen zoals een echte Aja cied betaamt Als het aan Jan van Halst ligt kan met het domineren van de tegenstander vandaag al worden begonnen. 'Tegen Lazio zat ik voor het eerst lekker in m'n vel. Ik begin weer lekker duels te winnen en mijn passes zijn weer zuiver Het komt allemaal wel goed, daar hoeven de suppor ters zich geen zorgen om te maken!' ZONDAG 15 AUGUSTUS AJAX - SC HEERENVEEN I 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 5