Marco van Basten over gouden EK van 1988 Teambuilding bij kampioen Ter Leeae-3 c"»V\ v IV1) KNVB Tekst en foto's: Ger Stolk Aan Jan Molenaar lijkt de actie kampioe nen ontmoeten kampioenen wel besteed. Hij is sinds vijftien jaar in het bezit van een seizoenkaart van Ajax en bij twee van. de drie eerdere duels om de Johan Cruijff- schaal zat hij in de ArenA. Alleen de laat ste keer liep het als Ajax-fan voor hem minder goed af. „Dat slippertje tegen PSV wordt echter recht gezet tegen Feyenoord", zegt hij zeker van zijn zaak. Als speler van Ter Leede 3 had Jan Mole naar er recht op deel te nemen aan de ac tie kampioenen ontmoeten kampioenen. „Een prima idee", prijst hij. „De hele eer ste ring vol met amateurvoetballers die kampioen zijn geworden! Een betere ma nier om de basis bij topvoetbal te betrek ken en die ene KNVB uit te dragen, is er niet." Achtentwintig jaar is hij, maar voor Jan Molenaar was het vorig seizoen de eerste keer dat de kampioensvlag in top ging. „Ik voetbal vanaf de Effies bij de Sassenhei- mers, ik begon in F-2. In al die 22 jaar maakte ik het echter nooit mee kampioen te worden." Met dat resultaat kan Ter Lee de zich erop laten voorstaan met een eer ste, tweede en derde elftal uit te komen in de KNVB-competities. Dames 1 en 2 erbij opgeteld verkeert rood/geel thans in de gelukkige omstandigheid vijf teams te hebben die uitkomen in de landelijke competities. Rechter middenvelder/laatste man Mole naar speelde een seizoen in Ter Leede-1 en Móóie televisie was dat laatst bij de NOS. Michels, ouder geworden, en Marco van Basten- milder dan we van hem waren ge- wend- die bijna avondvullend met Jack van Gelder het EK'88 nabeschouwden. Wat ontroerde was de eerlijkheid waarmee Vanbastisch een beeld schetste van zichzelf waarin iemand centraal stond die net als ieder ander mens van vlees en bloed is. Naar aanleiding van zijn drie doelpunten tegen Engeland: 'We kunnen er nu wel al lerlei verhalen bij smeden, maar ik was bloednerveus. Ik moest erin, ik kon me niet verschuilen, ik had echter het geluk er als invaller drie in te schoppen.' Van Basten doelde erop dat John Bosman, die tijdens de kwalificatie goed had ges- presteerd en in de met 1-0 van Rusland verloren ouverture evenmin uit de toon viel, zijn basisplaats tegen Engeland aan hèm had moeten afstaan. Tegen Ierland lachte het geluk Oranje op nieuw toe. Maar bij het zien van de beel den van de in Hamburg gespeelde en met 1-2 van Duitsland gewonnen halve fmale hield een mens zijn hart weer vast. Zó zelfs, dat hij elf jaar na dato nog zat te vre zen dat de Roemeense arbiter Igna er een of meer recalcitrant protesterende Neder landers zou afsturen. Van Basten nu: 'Wat me het meest van die wedstrijd tegen Duitsland is bijgebleven, is dat Beckenbauer na afloop bij ons in de bus kwam om ons te complimenteren. Góed gespeeld, zei hij Eind goed al goed in de eindstrijd in München. Met missschien wel de meest in beeld gebrachte treffer ooit, van Marco van Basten tegen de Sovjets. Met galgen humor: 'Zo'n bal kan je niet met een ge wone enkel inschieten. Daar móet wel iets mee aan de hand zijn.' zes jaar in Ter Leede-2. Drukke werkzaamheden leidden ertoe dat hij aangaf lager te willen voetballen. Ter Leede-3 dus, waarvoor wekelijks twee keer diende te worden getraind, met de clausule: één keer niet verplicht. Vandaag is hij voor Ajax en voor Ter Leede. „Het mooie van zo'n collectief bezoek aan een voetbalwedstrijd is de teambuilding, om eens een woord te gebruiken van Van Gaal. Met zijn allen kij ken, met zijn allen wat eten. Ik dacht meteen toen ik het las, dat is wat voor ons, we gaan met zijn allen naar Ajax." Jan Molenaar en zijn teamgenoten van Ter Leede-3 bij de omarming van zijn eerste kampioenstitel. KNVB 8 augustus 1999 - 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 29