KNVB Goed moment Tegen je oude club 'Die twee wedstrijden met Stuttaart tegen FeyenoorcTvergeet ik nooit meer' Feyenoord kCtuiijff, KNVB 8 augustus 1999 Vorig seizoen verliep voor Ajax zeer teleurstellend. Maar het feit dat er bij de Amsterdammers deze zomer ruimte was voor aankopen als Jan van Halst, John Nieuwenburg, Aron Winter, Nikos Machlas, Frank Verlaat en Brian Laudrup, is een duidelijke indicatie dat Ajax weer op de weg te rug is. Verlaat: „Ik kom zeker op een goed moment bij de club binnen, ja. Ajax heeft een slecht jaar gehad, werd zesde. Het kan nu alleen maar beter gaan. Een landskampioenschap ontbreekt nog op mijn erelijst en dat zou ik toch wel graag een keertje wil len meemaken. Alle mogelijkheden daarvoor zijn hier volgens mij weer aanwezig. Door de Johan Cruijff Schaal te winnen, kunnen we een prima aanzet geven tot een succesvol seizoen." Ronald Spelbos. Ajax verloor. Verlaat had dan wel twee Europe se finales gespeeld, maar een basisplaats zat er voor hem niet in. Uitzicht daarop was er ook niet. Terugblikkend: „Op dat moment was dat niveau nog niet voor me weggelegd. Te weinig kracht, te weinig ervaring en inzicht. Dus deed ik een paar stapjes terug. Je moet op die leeftijd zoveel mogelijk wedstrijden kunnen spelen om in je ritme te komen. Ik werd daar uiteindelijk alleen maar beter van." Om de benodigde speeltijd te krijgen, ver trok hij naar Lausanne Sports, in Zwitser land, waar hij o.a. met Stéphane Chapuisat speelde en uiteinde lijk drie jaar bleef. Nee, Lausanne, dat was zeker geen topvoetbal, maar het was wel iedere wedstrijd in de basis meedoen. Op die essentiële positie achterin, waar de coaching zo belangrijk is. Bo vendien was het Zwitserse voetbal destijds duidelijk in opmars, de toeschouwersaantallen stegen, het spelniveau ging omhoog; het was niet langer het land van de uitgerangeerde vedetten. En pay-day was daar uiteraard ook wel ok. Verlaats spel trok aandacht. En hij verdiende na drie jaar een transfer naar Frankrijk. Bij Auxerre, onder de excentrieke Guy Roux, bleef hij ook drie seizoenen en werd hij langzamerhand beter en beter. Auxerre was Europese top of hing er tegenaan. Ajax, met dat geniale tandem Wim Jonk-Dennis Bergkamp nog in de gelederen, werd in 1993 in de kwartfinale van de UEFA Cup aan de zegekar gebonden. In 1994 won Auxerre de Franse beker: „De zege op Ajax was best een vreemde gewaarwording", herinnert Verlaat zich nog. „Tegen je ou de club, in dat voor mij zo vertrouwde shirt. Met veel jon gens had ik nog sa mengespeeld. Maar van sentimenten heb je tijdens de wedstrijd verder geen last." Toen hij enigszins was uitgekeken op Auxerre, werd VfB Stuttgart zijn nieuwe werkgever. Vier jaar verdedigde hij de kleuren van de Duitsers. Na een moeizame start -hij was geblesseerd-, groeide Frank Verlaat uit tot één van de beste libero's van de Bundesliga. Wekelijks werd hij ge roemd, maar van de prijzen aan elkaar rij gen, was niet echt sprake. Dat had ook een beetje met pech te maken. Zo miste Verlaat vorig jaar door een schorsing de met 0-1 verloren EC 2-fmale tegen Chelsea. Vandaag is landskampioen Feyenoord de tegenstander. Een aardige graadmeter. Feyenoord is ook de club waartegen Verlaat vorig seizoen met Stuttgart in de eerste ronde van de UEFA Cup twee zinderende wedstrijden speelde. Verlaat: „Die vergeet ik nooit meer. Thuis lieten wij het eerst liggen, we verloren met 1-3. We dachten: het is over. Maar uit, in De Kuip, liet Feye noord het weer versloffen, waardoor we 0-3 konden winnen. Met hangen en wurgen kwamen we dus verder. De manier waarop deed er verder niet toe. Misschien was dat wel ty pisch Duits, ja."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 27