Géén kampioen kunnen worden, da's pas erg 'IV j KNVB >CIU^ tekst en foto's: Ger Stolk Het talentvolle meisjes team van Buitenveldert waarvan wordt gezegd: 'Als ze dat bijeen weten te houden, is Saestum de langste tijd kampioen van Neder land geweest.' Kampioen worden en kampioen kunnen worden, da's een héél verschil. Niet dat de meiden van Buitenveldert geen talent zou den hebben; verre van dat. Ingedeeld in de jongenscompetitie weten ze dat ze best een aantal wedstrijden zullen winnen. Kampioen worden is echter iets, waarvoor ze niet in de wieg lijken gelegd. In feite hebben ze daar zelf voor gekozen. Toen ze aan het begin van het vorig sei zoen wedstrijden met 13-0 en 14-0 won nen, werd er haastig getelefoneerd met kantoor Riekerhaven. "Hallo, met de KNVB? Zeg, leuk die jongenscompetitie voor C-junioren. Maar we zijn te sterk. Kunnen we niet wat hoger worden inge deeld?" Aldus geschiedde. De derde klas werd vaarwel gezegd en ze kregen toestemming uit te komen in de eerste klas van het dis trict West II. Sindsdien is de realiteit dat de meisjes van Buitenveldert vaak winnen. Maar soms wordt er ook verloren. De gro tere fysieke weerstand die ze wilden heb ben en die zo goed zou zijn voor hun ont wikkeling als voetballer, is er nu. Maar die leidt er eveneens toe dat ze vrijwel zeker geen kampioen zullen worden. Graag hadden ze vandaag hier acte de pre sence gegeven. Iemand hoopte nog dat ze zich als bekerwinnaar wellicht zouden kunnen laten inschrijven. Maar in tegen stelling tot andere jaren werden ze dat evenmin. Want plotseling was er een re glement waarin het meisjes die aan de competities voor jongens deelnemen niet meer is toegestaan mee te doen aan de be kercompetitie voor meisjes. jammer dan? Elftalleider Peter Weilen- man: „Wat kan daar nou de reden van zijn? Ik bedoel: we zijn de KNVB met al les ter wille; elf van de zestien spelers waarmee de selectie van West II kampioen werd van Nederland waren meisjes van Buitenveldert. En als dank wordt er dan een regiementje uit de hoge hoed getoverd dat het onze meisjes onmogelijk maakt aan de bekercompetitie voor meisjes mee te doen!" Buitenveldert is in Amsterdam het bol werk van voetbal voor de andere kunne. Weilenman: „Naast vijf seniorenteams voor vrouwen hebben we twaalf teams voor meisjes, waar van zeven elftallen en vijf zeventallen. Vanaf de Effies tot en met de C-junio- ren hebben we een meisjeselftal in de competitie voor jongens; bij de C- junioren twee zelfs. Met het beste C- team gaan we dit seizoen trouwens over van de zater dag- naar de zon dagcompetitie." „Alleen bij de B-junioren zijn we ermee opgehouden. Daar valt het fysieke verschil niet meer alleen met voetbal te compense ren. Zolang het daar op aankomt hoeven ze voor geen enkele tegenstander onder te doen. Dat wéten die gasten ook wel. En wat doen ze dus? Ze geven de bal een peer naar voren, en ja dan worden die meisjes van ons er natuurlijk dik uitgelopen door zulke bomen van kerels!" In het toernooi om de Haarlem-Cup was een door va kantie verzwakt Buitenveldert laatst als vrijwel enig Nederlands team in staat de condi tioneel beresterke Amerikaanse mei den tegen te hou den. Het door Elia- ne de Haan ge trainde elftal sloeg de tegenstander zelfs met 7-0 om de oren. KNVB 8 augustus 1999 - 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 19