HUMPHREY RUDGE Hoe ben je de zomer doorgekomen? Vanwege mijn plotselinge selectie voor het olym pisch elftal was de vakantie korter dan gepland. Ons duel met Cyprus vond plaats op9juni. Echt lang ben ik dus niet weggeweest. Samen met mijn vriendin heb ik een paar dagjes Parijs gedaan. Vooral Euro Disney was leuk. Voor wanneer is je volgend optreden gepland? Op 18 augustus staat een oefeninterland gepland tegen Denemarken. Gaat dat duel door, dan hoop ik natuurlijk van de partij te zijn. Ik bekijk het olym pisch elftal momenteel van wedstrijd tot wedstrijd, ben noggeen vaste waarde. Althans, dat denk ik. Misschien denkt bondscoach Berger daar al heel anders over! Hoe beleef jij je Orangitis? Wie zou niet dat gevoel van trots hebben wanneer hij of zij de kleuren van het eigen land mocht verde digen? Dat moet toch een droom voor iedere Nederlandse voetballer zijn. Voor mij in elk geval wel. Wat is op 4 september de basisopstelling tegen België? In het doel Van der Sar en achterin Reiziger, Frank de Boer, Stam en Numan. Op het middenveld zou ik Seedorf opstellen, omdat hij daarthuishoort. Op links kies ik voor Zenden in plaats van Overmars. Davids en Ronald de Boerzijn vaste waarden, net als de spitsen Kluiverten Bergkamp." LISEÏÏE TROMP Hoe ben je de zomer doorgekomen? Afgelopen zomer heb ik met Oranje onder 17 deelge nomen aan het Nordic Tournament, een internationaal toernooi in Eist. We hebben onder meer tegen Duitsland, Denemarken en IJsland gespeeld. Dat was erg leerzaam en vooral tof om mee te maken. We zijn vijfde van de acht geworden, niet eens zo slecht. Voor wanneer is je volgend optreden gepland? Ik hoop natuurlijk ook na de Koninkrijksspelen bij Oranje te blijven. Eind volgend seizoen staat het EK voor spelers onder 18 jaar op het programma. Dat zijn de krenten in de pap. Afgelopen seizoen heb ik in Toulon kunnen proeven van een internationaal toernooi en dat smaakt naar meer. AKERBOOM Hoe beleef jij je Orangitis? Het mooie aan spelen voor het Nederlands elftal is, dat er veel publiek op afkomt. Daar krijg ik vleugels van. Ik wil dan alleen nog maar beter spelen. Toch ben ikme ervan bewust dat het feit dat ik nu voor Oranje speel, niet betekent dat ik het A-elftal ga halenEerst maar eens de olym pische selectie, daarna zie ik wel verder. Wat is op 4 september de basisopstelling tegen België? In het doel Edwin van der Sar. Achterin Reiziger, Stam, Frank de Boeren Numan. Op het mid denveld Ronald de Boer, Seedorf, Davids en Van Bronckhorst. Die laatste heeft zich in Glasgow ontwikkeld tot een con trolerende waarde op het middenveld. Nee, hij voegt weinig toe, maar daar zijn ande re spelers voor. In de spits zet ik Kluivert en Bergkamp. Overmars gebruik ik als supersub. Voor wanneer is je volgend optreden gepland? Ik wacht op een brief van de KNVB waarin ik word uitge nodigd voor een selectietraining van Oranje onder 18. Meestal vindt die training eind oktober plaats, daarna gaan we pas weer wedstrijden spelen. Voorde ploeg onder 17 kom ik na de zomer niet meer in aanmerking. Hoe beleef jij je Orangitis? Hetgeefteen apart, lastig te beschrijven gevoel om met dat oranjeshirt om je schouders het veld op te lopen. Zoiets van Hé kijk mij, ik heb het wel gered en anderen niet. Dan ben ik trots op mezelf en krijg ik een extra kick om goed te voetballen. Ik wil bewijzen dat het terecht is dat ik dat shirt draag. Wat is op 4 september de basisopstelling tegen België? In het doel Van der Sar. Achterin natuurlijk Arthur Numan. Hij komt uit Beverwijk, vlakbij mijn woonplaats Castricum. En verder Frank de Boer, Stam en Reiziger. Op het mid denveld Zenden op links. Hij is veel te weinig in beeld, omdat hij bij Barcelona nauwelijks speelt. Verder See dorf, Ronald de Boer en Overmars op rechts. Voorin Berg kamp en Kluivert. Van Nistelrooy moet meer ervaring opdoen, zijn tijd komt nog wel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 13