w Kmb Nog even en het rad van avontuur draait weer. Niet iedereen bracht de zomer door aan het strand! De meisjes van Oranje deden bijvoor beeld in juni nog mee aan het Nordic-toernooi. En het Nederlands elftal voor spelers onder zeventien jaar nam in juli deel aan de Koninkrijksspelen op Sint Maarten. Wat Lisette Tromp (WFC) en Marcel Akerboom (Ajax) met Vitesse's nieuwe A-international Pierre van Hooijdonk en Roda JC's olympiër Humphrey Rudge gemeen hebben, is een 100 procent oranjegevoel. Vier vragen. PIERRE VAN HOOIJDONK Hoe ben je de zomer doorgekomen? Mijn zomer begon met de oefentrip van het Nederlands elftal naar Brazilië. Dat was een aangename verrassing waar ik niet op had gerekend. Daarna ben ik naar Kreta gegaan en heb ik tien dagen helemaal niets gedaan. Gewoon lekker in de zon liggen, je kent het wel. Toen ik terugkwam, ging mijn transfer naar Vitesse spelen. Ik ben blij dat dat alle maal is rondgekomen. Deze pagina's worden volgende week eveneens in Voetbal Totaal gepubliceerd Voor wanneer is je volgend optreden gepland? Ik zou het niet weten. In september spelen we in elk geval tegen België. Hopelijk ben ik daarvan de partij. Nu ik bij Vitesse speel, kan de bondscoach mij makkelijker volgen. Het is logisch dat mijn doel EURO 2000 is. Hoe beleef jij je Orangltis? Spelen voor Oranje is en blijft een enor me eer. Ik zal nooit mijn eerste inter land vergeten en het gevoel dat ik kreeg bij het betreden van het veld en tijdens het luisteren naar het volkslied. Mijn debuut was Nederland tegen Luxemburg, in december 1994. Kippenvel. Eigenlijk niette omschrij ven. Vanaf het moment dat mijn eerste selectie bekend werd, ben ik destijds helemaal suf gebeld, waardoor ik de hele week in een roes heb geleefd. Wat Is op 4 september de basis opstelling tegen België? Daar kan ik niet zomaar antwoord op geven. Gezien mijn positie is dit een moeilijke vraag, dat kun je wel begrij pen toch? Het enige wat ik kan zeggen, is dat ik er alles aan ga doen om er vol gend jaar zomer zélf bij te zijn. Hoe ben je de zomer door gekomen? Eind juli heb ik met het Neder lands elftal onder 18 deelgeno men aan de Koninkrijksspelen op Sint Maarten. Om in vorm te blijven voor die trip heb ik door- getraind tijdens mijn vier weken vakantie. Ik had dus geen tijd om even weg te gaan. MARCEL I Tekst: Arnout Verzijl Fotografie: Ger Stolk en Jan de Koning

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 12