DE TEGENSTANDER VAN VANDAAG: AJAX AMSTERDAM COLOFON Druk Heracles op Internet: Allerlei nieuwtjes en wetenswaardigheden kunt u vinden op www.herades.nl Correspondentieadres Heracles Almelo Postbus 157 7600 AD Almelo Bezoekadres Bornsestraat 278 7601 PC Almelo Tel.: 0546-81.70.70 Fax: 0546-81.11.84 Openingstijden kantoor ma. - vrij. van 9.00 uur tot 17.00 uur op wedstrijddagen van 17.30 uur tot 21.30 uur Uitgever Z-Press sport media BV Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel.: 078-6397070 Fax: 078-6397071 Bladmanagement Robert Bisschops Acquisitie Fred van Vloten Lambert van Waardenburg Theo van Wijland Financiële administratie Z-Press sport media BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel.: 078-6397070 Fax: 078-6397071 Redactie Jan Hermen de Bruijn Pascal van Wessel Frits Huizinga Opmaak en Lithografie Z+Z multidigital services Helmond Art director Peter Vandeursen Vormgeving Anita Walet Judith Steijvers Fotografie Stanley Contha foto omslag) Drukkerij Van den Bosch den Ouden BV Aron Winter (boven) en Frank Verlaat (onder) keer den na jaren weer terug op het oude nest Door bemiddeling van sponsor ABN AMRO (hoofd-en subspon sor van respectievelijk Ajax en Heracles Almelo) kunnen we van avond genieten van een vriendschappelijke wedstrijd tussen Heracles Almelo en Ajax, waarmee tegelijk afscheid wordt ge nomen van ons oude vertrouwde stadion aan de Bornsestraat. Het lijkt een aardige wedstrijd te worden omdat iedereen na tuurlijk benieuwd is welke elftallen beide clubs in het veld zul len brengen. Immers: zowel bij Heracles, als bij Ajax zijn (om vrij wel dezelfde redenen) veel nieuwelingen en het is dan ook te hopen dat beide trainers vanavond dat team in het veld zullen brengen, waarmee ze de nieuwe competitie denken te starten. Naast de versterkingen van Heracles Almelo, die inmiddels vol doende bekend zijn in Almelo en omstreken, heeft ook Ajax een aardige gedaanteverwisseling ondergaan. Trainer Jan Wouters van Ajax zocht houvast in het verleden. Eerst kwam Stanley Menzo thuis, daarna Aron Winter, Martijn Reuser en ook nog Frank Verlaat om maar enkele oud-Ajaxieden te noemen. Zij moeten de Ajax-stijl van enkele jaren geleden doen herleven en die stijl is nog voldoende bekend bij genoemde spelers. Volgens Wouters passen bij deze Ajax-cultuur ook spelers als Jan van Halst, Brian Laudrup en Nikos Machlas. In totaal kwamen er tien nieuwelingen bij Ajax voor een bedrag van rond de 70.000.000,- De inkomsten uit verkoop van spelers bedra gen dit jaar een kleine 90.000.000,-. Na de successen van enkele jaren geleden was met name onder het bewind van trainer Morten Olsen een bepaalde neergaande spiraal ingezet bij Ajax. Er was onvoldoende op bepaalde zaken ingespeeld. Er heerste verdeeldheid in de spelersgroep en ook Wouters kon in het laatste halfjaar, na de overname van de ver trokken Olsen, niet de noodzakelijke eenheid opnieuw creëren. Er waren spelers die de grote successen hadden meegemaakt. Zij dachten en speelden nog volgens de visie van de club, maar de nieuwelingen gingen niet in deze denkwijze mee. Daardoor ontstond een breuk in de selectie. Wouters hoopt met de.start van het nieuwe competitie-seizoen zo ver te zijn, dat deze eenheid hersteld is en dat er weer een mentaliteit is ontstaan van 'willen winnen', ook als het een min dere tegenstander betreft. Daarvoor moetje meteen schone lei beginnen en met het vertrek van Jari Litmanen naar Barcelona is de laatste speler vertrokken, die destijds de successen met Ajax heeft beleefd. Het Heracles van trainer Fritz Korbach is vanavond uiteraard die 'mindere tegenstander', maar toch zal deze nieuwe Almelose formatie zich willen bewijzen en zeker vanavond tegen Ajax. Een reden temeer voor het publiek om vanavond een mooie wed strijd tegemoet te zien. We zullen zien, want de Almelose ver wachtingen zijn na alle uitspraken en nieuwe aankopen zeker hoog gespannen. We wensen het publiek een fijne voetbalavond toe! HERACLES ALMELO-AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 3