I DE DUIZENQ DOELPUNTEN VAN PELE Amsterdam Tournament SANTOS Tournament 1999 ZATERDAG 31 JULI I 1 AUGUSTUS The yjsAS_T e r Tournament Ai The ejV!_Sj_EJi_DA/Vi Santos spelen drie internationals en een aantal andere spelers van wie verwacht mag worden dat ze binnen afzienbare tijd het geel shirt om hun schouders zul len dragen. De eerste international, doelverdediger Armelino, is enorm populair bij de eigen fans. In het Brazi liaanse elftal moet hij Dida voor zich dul den, maar de betrouwbare Armelino is bij zijn club een vaste waarde. Met meer daal70 wedstrijden in het eerste team is de keeper een van de meest ervaren krachten in het elftal van Santos. De andere twee internationals bij de zwart-witten zijn Jorge Luis da Silva - 'Jorginho' - en Rodrigi Farbi. De sterke middenvelder Jorginho speelde bij zijn club het afgelopen seizoen alle -\ived- strijden. Rodrigo Fabri kwam vorig jaar over van Flamengo en wordt gezien als een van de meest beloftevolle spelers van het Braziliaanse voetbal. Andere be langrijke spelers in het team van ma nager Emerson Leao zijn verdediger Gu stavo Nery da Silva, Marcos Bazilio en Narciso dos Santos. In het hart van de defensie heeft Dos Santos al meer dan 240 wedstrijden gespeeld; hij is'cfan ook de speler met de meeste dienstjaren. Onder: Pelé had in Amster dam ook een ontmoe ting met de Braziliaan in Amsterdamse dienst Marcio Santos. Broer Luis Santos luis tert aandachtig mee Met deze attractieve spelers in de gele deren zal Santos vandaag ongetwijfeld sprankelend en aanvallend voetbal op de mat brengen. Zoals Real Madrid-ver- dediger Roberto Carlos onlangs nog opmerkte: 'Clubs in Europa spelen altijd met de druk om te moeten winnen. In Brazilië gaan veel spelers nog steeds het veld in om plezier te maken. Dat is het geheim van het Braziliaanse voetbal.' Op 21 augustü$: t.996 bracht Pelé eenA bezoek aan Ajax en de Arena. De levende legende was in Am sterdam aanwezig; bij de contractverlenging, van kledingspohsor 1 Umbro. 'Ik ben geboren om te voetballen, zoals Beethoven was geboren om te compo neren', verkondigde de legendarische Pelé in zijn hoogtijdagen bij Santos. Pelé scoorde in zijn twintigjarige carrière meer dan duizend doelpunten in het zwart-witte tenue van één van de top clubs van Brazilië. Dankzij zijn snelheid en balvaardigheid was hij één van de beste spelers uit de geschiedenis van het voetbal. Nog is Pelé een voorbeeld voor veel Braziliaanse voetbaltalenten. -f Ook in de periode na Pelé heeft Santos een flink aantal goede spelers voortge bracht. Spelers die het hebben geschopt tot het nationale team of die op het verlanglijstje staan van gerenommeer de topclubs in het buitenland. Cesar Sampaio maakte tweepaar geleden de overstap naar Yokohama Flugels ïn Ja pan; hij was een van de steunpilaren van het Braziliaanse sterrenteam dat deel nam aan het WK 1998 in Frankrijk. Bar- celona-speler Silva de Oliveira 'Giovan ni' - begon zijn voetballoopbaan even eens bij Santos. Hij maakte onlangs de overstap van Barcelona naar het Griek-: se Olympiakos. In het huidige elftal van

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 9