DERBYSÏM Foto links: Stanley Menzo is na een aantal jaren bui tenland weer terug op het oude nest. Foto beneden: Bovenste rij v.l.n.r.: Sjaak Wolfs, Wil Cöort, Laszlo Jambor, Pim van Doft), Eddy S| de Vink, Tonnie Bruins Slot Tweede rij: Kevin Bob- son, Richard Knopper, Jason Culina, John O'Brien, Tim de Cler, Tom Sier, Benni (inmiddels vertrok ken), Jason Culina, Mitchell Piqué, Pius Ikedia Derde Rij: Wamberto, Martijn Reuser, Shota Arveladze, Ole Tobiasen, Bob Haarms, Jan Wouters, Jan Olde Riekerink, Ferdi Vierklau, Nikos Machlas, Jan van Halst, Pius Ikedia, Voorste rij: Fred Grim, Richard Witschge, Aron Winter, Michael van Praag, Frank Verlaat, Dani, Jesper Grönkjaer, Stanley Menzo het nieuwe Ajax. Ook in een spartelend Sparta wist hij zich de afgelopen seizoen te onderscheiden als een echte karak terspeler, die op meerdere posities op het middenveld en in de defensie uit de voeten kan. Nieuwenburg is ook een vaste waarde in Jong Oranje. I OFFENSIEVE IMPULSEN Ook aanvallend heeft Ajax zich aan zienlijk versterkt. En het zijn niet de min sten die volgend jaar voor nieuwe offensieve impulsen moeten zorgen. De derde Deen in de spelersgroep luistert naar de naam Laudrup. Brian Laudrup om precies te zijn. De jongere broer van werd al bekend dat ook John O'Brien terugkeert bij Ajax. De 21-jarige Ameri kaans international met verreweg de meeste airmiles van de selectie werd aan het eind van het seizoen 1997- 1998 kampioen met het tweede van Ajax. Trainer van dat elftal was Jan Wou ters. Het afgelopen seizoen werd de middenvelder uitgeleend 'aan FC Utrecht, waar O'Brien eèn sterke sei zoen speelde. Zo scoorde hij in de thuis wedstrijd tegen Ajax een schitterende afstandstreffer. Misschien wel het meest verrassend is de terugkeer van Martijn Reuser, hoe wel velen wel op zijn komst gehoopt hadden. De ras-Amsterdammer was de afgelopen twee seizoenen uitgeleend aan Vitesse. Reuser (24) voelde er na melijk weinig voor om nog langer onder trainer Neumann te spelen. Met de komst van Morten Olsen leek de rol van Reuser bij Ajax uitgespeeld, maar tijdens de oefenwedstrijden heeft hij bewezen dat hij op dit moment een serieuze kan didaat is voor een plaats achter de spit sen of op het middenveld. Eén van Reusers concurrenten is de 20-jarige middenvelder John Nieuwenburg, die door Ajax werd overgenomen van Spar ta. Met Nieuwenburg hebben de Am sterdammers een speler in huis gehaald die zich de komende jaren kan ontwik kelen tot een belangrijke waarde voor The yx i^sJ4- r R -rou".*ment 6 I ZATERDAG 31 JULI I 1 AUGUSTUS 1999

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 6