I FRAI Een belangrijke nieuweling in het Ajax van Jan Wouters is Frank Verlaat (31). De bij Stuttgart gelouterde Haarlem mer moet de verdedigende balans bij Ajax herstellen - samen met nieuwe spelers als Jan van Halst en Aron Win- 5 ter. Hij weet al wat het is om 'met Ajax Europese successen te boeken; graag wordt hij nu eindelijk eens kampioen. Tot verbazing van velen selecteerde Jo- han Cruijff de jonge Verlaat in 1987 voor de EC ll-finale tegen Lokomotiv Leipzig, enkele dagen na zijn debuut in het eerste elftal. Dankzij die ene kopbal van Marco van Basten won Ajax de fi nale; Frank Verlaat had zijn eerste prijs als prof te pakken. 'Ik beschouw dat na tuurlijk nog steeds als mijn sportieve hoogtepunt, maar ik heb ook bij mijn andere clubs mooie dingen meege maakt. Met Lausanne ben ik vice-kam- pioen geworden en kwalificeerden we ons voor het eerst in meer dan tien jaar voor Europees voetbal. Met Auxerre haalde ik de halve finale in het UEFA- Cup toernooi. Bovendien wonnen we de Franse beker en dat was heel wat voor een club die nooit een prijs had binnen gehaald. In Duitsland won ik weer de beker, iets wat bij Stuttgart sinds 1958 niet meer voorgekomen was. Die ervaringen neem je allemaal mee in je bagage als voetballer.' I THEORIELES Op vijftienjarige leeftijd kwam de Haar lemmer naar Ajax: In de jeugd won hij j alles wat er te winnen viel, maar bij heP k' j S eerste elftal kwam hij drie seizoenen 8 1 lang weinig aan spelen toe. 'Ik kreeg veel theorieles, terwijl je als jonge spe- Ier de praktijk nodig hebt. Je wilt graag J J spelen, laten zien datje goed kunt voet ballen. Daarom ben ik in 1989 naar Lau sanne Sports gegaan. Geen bewuste keuze, maar hun aanbieding was toen het meest concreet. Ik wilde graag naar het buitenland: in de eerste plaats om te spelen, maar ook vanwege het avon tuur.' Foto links: Frank Verlaat torent hoog boven zijn tegenstander uit tijdens het duel met de amateurs van Germanicus. Foto rechts: Bij afwezigheid van Aron Winter was Frank Verlaat in de voorbereiding al een aantal keer als aanvoerder te bewonderen. The T~ent 24 I ZATERDAG 31 JULI I 1 AUGUSTUS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 24