Iah CtMiUik met. Het is voor mij in dubbel opzicht een ellendig jaar geweest. De club heeft een dramatisch seizoen achter de rug en zelf viel ik van de ene blessure in de andere. In de voorbereiding werd ik geholpen aan een pijnlijke erfenis uit het seizoen daarvoor: een blessure aan mijn achillespezen. Drie maanden nadat ik volledig fit was, raakte ik weer ernstig geblesseerd. Kon ik helemaal opnieuw beginnen. Daardoor heb ik dit seizoen niet meer dan vijf minuten binnen de lijnen gestaan, tijdens de uitwedstrijd tegen Feyenoord. Toch voel ik me net zo verantwoordelijk voor de zeer magere pres taties dit seizoen als de andere spelers. Een drama natuurlijk dat we op de laatste speeldag nog moeten knokken voor een plaatsje in de nacom- petitie. De oorzaak hiervan ligt niet alleen in het afgelopen seizoen. De neergang is jaren terug al ingezet. Kijk alleen al naar het hoge verloop in spelers. Dat kan natuurlijk niet. We zijn langzaam steeds verder afgegleden. Misschien staan we nu op een plaats waar we eigenlijk al veel eerder hadden moeten staan. Het heeft bij NAC ontbroken aan een duidelijke visie. Een lijn waar je niet van afwijkt en een systeem waar je in een moeilijke periode op terug kunt vallen. Die was er niet. Als het dan slecht gaat, gaat het ook radicaal fout en raak je in een vicieuze cirkel. In dat opzicht moet er in de toe komst veel veranderen. Dat is het afgelopen seizoen wel duidelijk geworden. Ik heb er vert rouwen in dat dit ook gaat gebeuren. Het is goed dat anderen het roer nu overnemen, zodat er een nieuwe en frisse wind door de hele club zal waai- Twee maanden terug zag het er niet naar uit dat ik nog in de toekomstplannen van NAC zou passen, maar daar is vorige week verandering ingekomen. De club wil in principe toch nog een jaartje met me doorgaan. Daar ben ik erg blij mee en het vleit me wel. Toch waardering voor wat ik de laatste jaren bij NAC heb gedaan. Het is de bedoeling dat ik bij het eerste blijf trainen. Als de trainer mij nodig heeft, kan hij een beroep op me doen. Daarnaast wil ik de jonge spelers in het tweede met mijn ervaring ondersteunen, hen een duwtje in de rug geven bij de moeilijke stap van het twee de naar het eerste elftal. Vandaag moeten we er alles aan doen om NAC voor degradatie te behoeden. Ik ben in mijn car rière nog nooit gedegradeerd en dat wil ik ook graag zo houden. Je hoort wel dat het goed is om een stapje terug te doen, zodat je later twee grote passen vooruit kunt zetten. Maar is dat ook zo? Niemand wil degraderen. Ik zou het ook dra matisch vinden voor onze trouwe aanhang, die ons blijft steunen. Ik hoop dat de supporters ongeacht de afloop van dit voetbaljaar op een positieve wijze achter ons blijven staan. In goede en in slechte tijden. Groeten, Jan Gaasbeek 32

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 34