STANLEY MACDONALD "Ik kan nu weer met een goed gevoel in de spiegel kijken" Lange tijd is het stil geweest rond om Stanley MacDonald. Maar met de komst van Zwamborn keren de kansen voor de 32-jarige Amster dammer. Hij is bijna fit en mag van de Zeeuw in ieder geval in de eventuele nacompetitie laten zien wat hij waard is. Eveline van Dammej Als het het een beetje meezit, zit hij vandaag zelfs al op de bank in plaats van op de tribune. Stanley bruist van het optimisme. Zowel wat betreft zijn eigen carrière, als de wedstrijd van vandaag: "Ajax is nu zeker van Europees voet bal. Dus die druk is al weggevallen. Bovendien zal Ajax waarschijnlijk, omdat het de laatste wedstrijd is, een aantal reserves in het veld zetten. Ik verwacht bijvoorbeeld dat ze Fredje Grim in het doel zetten. Daar tegenover staat dan een NAC dat wederom een finale speelt. NAC zal dus veel gemotiveerder zijn," Stanley's carrière bij NAC verliep tot nu toe allesbehalve vlekkeloos. Hij werd destijds door trainer Rijsbergen gehaald en speelde praktisch een heel seizoen in de basis. Onder Neumann verdween hij echter al min of meer van het veld, om vervolgens onder Spelbos letterlijk naar de zijlijn te worden geschoven. "We hadden uit gespeeld tegen Cambuur en de volgende dag moest er getraind worden. Maar ik had met de fysiotherapeut afgesproken dat ik een rustdag zou nemen, omdat ik een blessu re had. Misschien had Spelbos wel gelijk dat ik, ook al zou ik niet meetrainen, toch mijn gezicht had moeten laten zien. Maar dan had ik alleen daarvoor anderhalf uur in de auto moeten gaan zitten en daar word je lichamelijk ook niet echt fitter van. Ik ben dus niet op komen dagen en dat schoot bij Spelbos in het verkeerde keelgat. Vanaf toen moest ik me eerst maar eens bewijzen in het tweede elftal. Losstaand van dit voorval vond ik hem geen goede trainer. Niet 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 15