Jan Wouters verwacht een slot in schoonheid 'Ajax zal volgend seizoen weer voor de hoofdprijs voetballen' Vanmiddag speelt Ajax zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen 1998-1999. De slot wedstrijd in de Arena is per traditie een moment om terug te kijken op het voor bije voetbaljaar maar ook om vooruit te blikken. 'Het verle den is gesmolten sneeuw', is een uitspraak van Rinus Michels, niet de eerste de beste. De gesmolten sneeuw van het -bijna- afgelopen jaar heeft niet de rood-witte frisheid die wij zouden wensen. Het was een moeilijk jaar, een jaar vol met kleine en grotere problemen. Het vergrootglas waar onder Ajax leeft, waaronder Ajax, adel verplicht, ook mee wil leven, maakte het af en toe zelfs tot een dramatisch jaar. Onwillige spelers, een wig gedreven in het optimale kleedkamergevoel, de trainer die geofferd wordt, een nieuwe trainer die het zaakje ter hand neemt. Resultaten die uitblijven, af en toe een positieve uitschieter. Veel meer is er op het eerste gezicht dan ook niet van het seizoen 1998-1999 te maken. Veel pijn 'In veel opzich ten is het jaar inderdaad slecht geweest,' zegt Jan Wouters, 'Daar hoeft niemand om heen te draaien en binnen een club als Ajax is het ook zo dat juist de Ajacieden, de echte Ajax-mensen, daar het meest onder lijden. Ajax bezit de ambitie om altijd aan de top te staan. Dat er wel eens een minder seizoen tussen zit, dat kan worden geaccepteerd. Maar dit jaar hebben we wel erg veel pijn gehad. Al neem je die ervaring mee, toch wil ik daar niet teveel op teruggrij pen. Het is beter om met een open vizier naar wat gaat komen te kij ken en, wil je toch het afgelopen seizoen bekijken, daar de positieve zaken uit tillen. Eén van de positie ve dingen die ik gezien heb, is dat er spelers zijn die honger hebben om te slagen. Een jongen als Jesper Gronkjasr heeft nog veel te leren maar hij heeft zich zonder meer aangediend als een voetballer met grote mogelijkheden. En, om nog iemand te noemen, Richard Knopper heeft laten zien dat hij er alles aan wil doen om de top te bereiken. Met die instelling ben je al een eind op de goede weg. Hoe jong zij ook zijn, hun houding kan een positieve bijdrage betekenen voor het Ajax van morgen, het Ajax van het volgend seizoen. Samen met de anderen zullen zij er voor zorgen dat het oude elan weer terug komt. De nieuwelingen dragen daar ook hun steentje aan bij. Daar ben ik I

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 8