A gende spelers die kort daarvoor hun verbintenis met de club voor aanzienlijke tijd hadden verlengd. Later maakte die roem plaats voor een andere houding. Ajax had de tweeling veel eerder moeten laten gaan, was de conclusie van de beschouwers. Hoe het zij, een belangrijke basis voor de onstabiliteit die het team in dit seizoen aan de dag legde, is verklaard. Maar er was natuurlijk meer. Blessures (wilt u een opsom ming van langdurig geblesseerden? Blind, Dani, Babangida, Tobiasen, Sier, Litmanen, Hoekstra, Arveladze), de effecten van een voor veel spelers inspannend wereldkampioenschap en andere zaken deden een duit in het zakje. Het meest traumatische moment in dit seizoen was ongetwijfeld het afscheid van Morten Olsen als trainer, nog voor het eind van de eerste competitiehelft. De man die hem opvolgde, Jan Wouters, ging aan de slag en ondervond hoe moeilijk het is om het tij te keren. Mooie momenten Maar gelukkig kenden we ook onze mooie momenten. De terugblik op dit seizoen toont ons ook de sprankeling van prachtige doel punten, zoals dat van Dean Gorré in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos. Of de zinderende bekerstrijd tegen de gedoodverfde kampioen Feyenoord in de Arena, of de bloei van de Deense bloem Jesper Gronkjaer, de entree van de jonge talenten Richard Knopper, Tim de Cler en Brutil Hosé, de daverende 6-0 tegen Feyenoord, de zwaarbevochten overwinning op FC Porto, het onvergetelijke evene ment Ajax, 30 jaar finales met Johan Cruijff, de hartverwarmende inzet van nieuweling Wamberto. Nieuwe start Vanuit een van de moeilijkste sei zoenen die Ajax in de voorbije der-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 5