TABE WELKOM 1998-1999, 1999-2000 Jammer toch dat we in deze laatste Kick Off geen melding kunnen maken van het resul taat van de Amstel Cup-fina le. Eén productiedag is gewoonweg te kort voor de realisatie van ons onvolpre zen programmablad. Wij kun nen niet meer dan hopen dat de finale alsnog een glans van goud heeft gebracht over het seizoen 1998-1999. Een seizoen dat wij volgende week definitief in de kast stoppen en dat vandaag in de Amsterdam Arena een laatste duel presenteert. We zouden misschien wel anders willen, maar wij kunnen er natuur lijk niet onderuit om de gebeurte nissen van de voorgaande elf maanden mee te nemen in het geschreven slotakkoord. Kort en bondig is het zo dat het seizoen 1998-1999 een jaar vol trauma's was. En dat waren we niet gewend, al moeten niet worden vergeten dat het seizoen 1996-1997, het laatste jaar onder Van Gaal, ook allerminst geweldig verliep. Dat het hartenzeer dit seizoen venijniger was dan ooit, ligt niet alleen aan de naar Ajax maatstaven gemeten bescheiden positie op de ranglijst. Er ging veel mis. In feite werd het seizoen al onder een slecht gesternte geboren. Want nog voordat de competitie aan de gang ging, sloeg het bericht dat de gebroeders De Boer het niet meer in Ajax zagen zitten in als een bom. Er was meteen sprake van een gespannen situatie en die spanning, die tot in de diepste poriën van de club voelbaar was, zou niet meer wijken. De lezer kent dit verhaal. En hoe het eindigt, weet hij ook. Aanvankelijk werd het principiële standpunt van Ajax door iedereen geroemd. Geen ruimte voor vertrek van twee dra-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 4