DE WEG NAAR DE FINALE c*v> <C A^gEL^ A J AX POULEWEDSTRIJDEN TWEEDE RONDE DERDE RONDE KWARTFINALE HALVE FINALE ^^^KNVB Ajax hoefde hierin niet in actie te komen. 28 oktober 1998 Ajax-UDI'19 9-0 (6-0) 2. Splinter 1-0, 6. Van den Boogaard (eigen doel) 2-0, 11. Wamberto 3-0, 21. Hoekstra 4-0, 37. Splinter 5-0, 38, Wamberto 6-0, 46. McCarthy 7-0, 54. Gorré 8-0, 79. McCarthy 9-0 Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 29.600 Ajax: Van der Sar Mensah, Frank de Boer, Splinter, Sier Ronald de Boer (46. McCarthy), Gorré, Dani; Wamberto, Sibon (46. Gronkjasr), Hoekstra (Kinkladze). UDI'19: De Laak Imankaryo, Scheepers, Van den Boogaard, Van der Steen Willems, Kremers, Van Lanen (46. Van Box tel) Marcucci, Snoep, Drummen De amateurs van UDI'19 hadden op 28 oktober 1998 de dag van hun leven. Op die dag namelijk speelden de lokale Udense helden tegen het grote Ajax. Vanaf het moment dat de loting de amateurs aan de bekerhouder had ge koppeld vierde Uden vervroegd carnaval. De Brabanders leefden uitgelaten toe naar de cupwedstrijd en reisden uiteindelijk in een lange colonne van bussen massaal af naar de Amsterdam ArenA. Ajax kende geen mededogen met de sympathieke amateurvereniging en zette, zoals verwacht, een mon sterscore neer: 9-0. Ondanks de ruime nederlaag in de droomwedstrijd, bleef de stemming in Uden en omstreken optimaal. De mooie cupdroom was uiteen gespat, maar UDI's seizoen kon niet meer stuk. 4 februari 1999 Roda JC-Ajax 0-3 (0-1) 34. Wamberto 0-1, 60. Knopper 0-2, 90. Arveladze 0-3 Geel: Van der Luer (Roda JC) Scheidsrechter: Van der Ende Toeschouwers: 11.000 Roda JC: Kalac Senden, Vrede, Rudge (75. Lawal), Van Haaren Tchou- tang (77. Torma), Nygaard, Van der Luer, Van der Heyden Peeters, Van Houdt (83. Zafarin). Ajax:\an der Sar Mensah, Oliseh, Melchiot, Sier Gorré, Knopper (81. Litmanen), Witschge Babangida (46. Arveladze), Wamberto, Gronkjaer Op Kaalheide deed Ajax, zo vlak na de winterstop, goede zaken. De Am sterdammers zetten Roda JC ogenschijnlijk simpel aan de kant, maar over klast werden de Kerkradenaren zeker niet. De Limburgers hadden gedu rende de hele wedstrijd zelfs een behoorlijk veldoverwicht, maar misten een afmaker in de ploeg. De mooiste kansen werden verprutst, terwijl de eerste gevaarlijke aanval van Ajax meteen een goal opleverde: 0-1, Wamberto. Na de pauze zette Roda het offensief op de Amsterdamse defensie voort, maar in plaats van de gelijkmaker viel na een uur plotseling de beslissende goal. Richard Knopper tekende voor de tweede Amsterdamse treffer. De Kerkra denaren vochten dapper door, maar in de laatste minuut van de reguliere speeltijd deelde Shota Arveladze de definitieve genadeklap uit: 0-3. Het be tekende de eerste winst in het bekertoernooi voor de nieuwe trainer Jan Wouters. 24 maart 1999 FC Zwolle-Ajax 1-2 (0-1) 45. Litmanen 0-1,51. Zijm 1-1,61. Sibon 1-2 Geel: Zijm (FC Zwolle) Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 7.000 FC Zwolle: Timmer Den Ouden, Boekweg, Sinkgraven (81. Van den Belt), Van der Haar Bosschaart (70. Derksen), Roelofsen, Boudesteyn, Zijm Slot, Ristila (65. Tuhuteru). Ajax: Van der Sar Mensah, Blind (46. Gorré), Melchiot, De Cler Rudy, Litmanen, Witschge Babangida, McCarthy (61. Sibon), Wamberto Ajax overleefde maar moeizaam tegen TotoDivisionist Zwolle. De Amsterdammers scoorden wel op een psyschologisch belangrijk moment (op slag van rust: Litmanen) maar na de pauze liet de bekerhouder de Zwollenaren terugkomen. Uit een kolderieke scrimmage in het Amster damse zestienmetergebied viel de gelijkmaker. Sieme Zijm hield in het chaotische tafereel zijn hoofd koel en rondde bekwaam af: 1-1. Lang kon de ploeg uit de TotoDivisie niet genieten van de treffer. Gerald Sibon, die nog geen vijftien seconden in het veld stond, tikte tien minuten na de ge lijkmaker een voorzet van Wamberto binnen. Het betekende meteen de winnende goal. De Ajax-defensie kende nog enkele hachelijke momenten maar stond FC Zwolle niet voor de tweede maal de gelijkmaker toe. 14 april 1999 Ajax-Feyenoord 2-1 (1-0) 45. Wamberto 1-0, 55. Van Gastel 1-1, 71. Melchiot 2-1 Geel: Witschge (Ajax); Van Vossen, Bosvelt (Feyenoord) Rood: Gyan (Feyenoord) Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 35.000 Ajax: Van der Sar Vierklau (77. Mensah), Melchiot, Oliseh, De Cler Knopper, Litmanen, Witschge Wamberto, McCarthy (8. Arveladze), Gronkjaer. Feyenoord: Dudek Gyan, Van Wonderen, Konterman, Graff Bosvelt, Van Gastel, Paauwe Cairo (46. Tomasson), Cruz, Van Vossen (76. Vos) Na een serie slechte resultaten en een vrije val naar de achtste plaats op de ranglijst moest Ajax, om nog in aanmerking te komen voor Eu ropees voetbal, eigenlijk winnen van Feyenoord. Zo gezegd, zo gedaan. De Amsterdammers gingen beter van start dan de landskampioen en dat leverde na bijna een kwartier spelen meteen een grote kans op. Na een vloeiende één-keer-raken-aanval verscheen Jari Litmanen vrij voor Feyenoorddoelman Dudek maar de uithaal van de Fin belandde op de lat. Tien minuten later bestookten Shota Arveladze (die de geblesseer de Benni na acht minuten had vervangen) en Richard Witschge het Rotterdamse doel, maar Dudek redde twee maal bekwaam. Vlak voor het rustsignaal stond Ajax-talent Tim de Cler ineens oog in oog met de Feyenoord-doelman, maar de knal van de verdediger ging over het doel. Even later was het wel raak. Jesper Gronkjaer haalde de achterlijn en zette voor op Wamberto. De kleine rechtsbuiten scoorde met een magnifieke omhaal: 1-0. Na de pauze kwam Feyenoord er wat vaker uit. De Rotterdammers werden niet echt gevaarlijk, maar leken de wedstrijd beter onder controle te hebben. Na tien minuten kreeg de ploeg van Leo Beenhakker een vrije trap na een handsbal van Ajax-uit- blinker Richard Knopper. Van Gastel loste het klusje vakkundig op en ramde de bal hard via de paal langs Van der Sar: 1-1. Feyenoord, dat bijna geen enkele kans kreeg, kwam na de gelijkmaker meer onder druk te staan en dat leidde in de 71e minuut tot een Amsterdamse treffer. Jari Litmanen gaf de bal met een kunstig hakje door op de in stuivende Mario Melchiot, die vervolgens Jurek Dudek door de benen passeerde: 2-1. Het bleek de winnende goal en dat was het startsein voor een spontaan Amsterdams feestje. Voor het tweede achtereenvol gende jaar staat Ajax in de finale van de Amstel Cup. De ploeg van Jan Wouters heeft het waardig afsluiten van een teleurstellend seizoen vol ledig in eigen hand. 13 mei 1999 - 25 Tegen Feyenoord ging Jari Litmanen voor in de strijd Vandaag speeltl de Fin zijn 1 laatste finale fl voor Ajax. p

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 25