OLYMPISCH ELFTAL TOEKOMST EN DROMEN DÉ FINALE dachte af. Hij was in die tijd jeugdtrainer bij Fortuna en zei dat hij vertrouwen in me had. Hij geloofde in mij. Achteraf kun je wel zeggen dat het goed is dat ik door ben gegaan. Mijn vader is heel belangrijk voor me in mijn ontwikkeling als voetballer. Hij weet hoe de voetbalwereld in elkaar zit. Hij speelde betaald voetbal bij Turnhout in België. Mijn vader probeert zoveel mogelijk mee te gaan naar mijn wedstrijden. Als hij niet kan, hij is trainer bij BSV/Limburgia, dan neemt hij de wedstrijden op. Samen kijken we die banden vervolgens af en geeft hij me aanwijzingen. Laatst hebben we de band van mijn debuutwedstrijd tegen Feyenoord nog eens bekeken. Toen kwamen we er toch wel achter dat ik sindsdien behoor lijke progressie heb geboekt. Dat zijn mooie dingen. Mijn va der is een hele grote steun voor me." „Nadat ik een basisplaats had veroverd bij Fortuna Sittard, werd ik al vrij snel geselecteerd voor het Olympisch elftal. Ik kwam erbij als jongste van de groep en als Limburger. Daar om leek het me niet makkelijk om met jongens te voetballen die allemaal uit het westen komen. Ze zijn brutaler, recht voor z'n raap. Maar het is me allemaal verschrikkelijk goed beval len. Het zijn stuk voor stuk leuke gasten die me bijzonder goed hebben opgevangen. De sfeer in de groep is perfect, op en top. De samenwerking tussen ons loopt steeds beter. Om dat je elkaar volgt bij de clubs, weet je op een gegeven moment hoe iemand speelt. Net als ik droomt iedereen van de Olympische Spelen. Deelnemen aan een evenement waar alle topsporters van de hele wereld aan meedoen, is niet niks. Ik denk er overigens niet vaak aan, ik hou me meer bezig met Fortuna." „Over de toekomst denk ik nog niet na. Ik wil geen dingen ver vantevoren plan nen. Voordat je het weet, breek je een been en is het einde oefening. Mijn eer ste doel is volgend jaar weer vaste waar de worden bij Fortuna. Verder zie ik het wel. Lekker genieten. Mijn droom is voetballen in Engeland. De ambiance, de prachtige stadions, de beleving en veel persoonlijke duels. Dat is MIJN voetbal. Ik krijg een kick van één-tegen-één- duels. Voor mij zijn dat de mooiste mo menten van het voetbal. Als ik een duel win, geeft me dat een gevoel van on overwinnelijkheid." „Ik had nooit verwacht dat ik nu al een Amstel Cupfinale mag meemaken. Nog niet zo lang geleden stond ik met de jeugd van Fortuna in finales op buiten landse jeugdtoernooien. Finales die ik op één na (verlies tegen Nottingham Fo rest) allemaal winnend afsloot. Of het een voorbode is, weet ik niet. De Amstel Cupfinale is nergens mee te vergelijken. Ik weet zeker dat ik heel erg nerveus ben als ik het veld opkom. Ik ben altijd ge spannen voor een wedstrijd. Zo'n mo ment duurt maar heel even, maar ik heb dat nu eenmaal in me. Het hoort erbij, ik ben een winnaar. Ik hoop dat we van daag die beker pakken. Voor de club, maar ook voor mij, zou dat een bekro ning zijn van dit seizoen. Een toppresta tie. Ik verwacht een wedstrijd waarin ie dereen gebrand is op de zege. Ajax wil revanche nemen voor de twee competi tienederlagen tegen ons en ze móéten zich plaatsen voor Europees voetbal. Daarom denk ik dat de druk bij hen ligt. Wij hebben eigenlijk niets te verliezen. We gaan gewoon lekker voetballen van uit onze eigen organisatie, zoals altijd. De resultaten uit de competitie zeggen niets. Dit is een wedstrijd op zich. Alles is mogelijk in het bekertoernooi. Dat zag je bij onze halve finale tegen PSV wel. In de competitie hadden ze nog van ons gewonnen. Ik denk dat wij de Am stel Cup winnen. Waarom? Omdat wij een sterker collectief hebben."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 23