De stormachtige ontwikkeling van Kevin Hofland Van 'snotneus' tot vaste waarde BLIKSEMCARRIÈRE TRAJECT NAAR DE TOP Tekst: Pascal van Wessel Foto's: Stanley Gontha Kevin Hofland: „Op dit moment heb ik niet het gevoel dat het allemaal te snel gaat. Dat had ik wel heel even toen ik vorig seizoen in de basis debuteerde te gen Feyenoord, in De Kuip. Stond ik daar als snotneus ineens tegenover Julio Ricardo Cruz, een man van vijftien mil joen. Dat respect was er automatisch. Maar we waren nog niet begonnen of hij deelde een paar tikken en schoppen uit. Ik wist niet goed hoe ik daar mee moest omgaan. Mijn ploeggenoten hadden dat in de gaten en zeiden tegen me dat ik schijt aan hem moest hebben. Vanaf dat moment beleefde ik een heerlijk debuut, we wonnen met 1-3. Momenteel loopt het lekker. Ik vind niet dat mijn carrière in een stroomversnelling terecht is ge komen. Tuurlijk streelt het me enorm dat PSV me wil hebben. Maar ik ben ab soluut van mening dat het nog te vroeg is voor een topclub. Voor mijn ontwik keling is het beter als ik nog twee jaar bij Fortuna Sittard blijf. Ik vind het al on gelooflijk dat ik, als 19-jarige, basis speler ben bij een club uit de KPN Telecompetitie. Ik ben trots en blij dat ik dit alles mee mag maken, zoiets is maar voor weinigen weggelegd. Ik geniet van elke dag. Toch ben ik me ervan bewust dat het zo maar ineens weer over kan zijn. „Op mijn vierde ben ik begonnen bij Limburgia. Daar heb ik tot mijn tiende gespeeld. Ik werd gescout en ging naar Fortuna Sittard. Eigenlijk hebben mijn ouders die keuze voor mij gemaakt. In die tijd wilde ook Roda JC me namelijk opnemen in de jeugdopleiding. Het feit dat er bij Fortuna schoolbegeleiding was en bij Roda toen nog niet, gaf voor mijn ouders de doorslag. Toen ik als 16-jarige in de B-jeugd speelde, trainde ik op een gegeven moment alleen nog maar. Wed strijden spelen was er niet bij. Telkens zat ik weer op de bank. Daar baalde ik van. Ik wilde altijd voetballen, dat heb ik toen ook aangegeven naar de club toe. Ik overwoog zelfs te stoppen met voet bal. Henk Duut bracht me van die ge- Negentien jaar oud, dit seizoen doorgebroken, onmiddellijk een basisplaats veroverd en vandaag voor het eerst in de Amstel Cupfinale. Het seizoen van Kevin Hofland in vogelvlucht. Van daag bereikt de jonge verdediger wellicht een nieuwe mijlpaal in zijn bliksemcarrière: de bekerwinst. Voor het zover is staat Hof land nog even stil bij zijn stormachtig verlopen loopbaan.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 21