Rasechte Fortunezen over de Amstel Cupfinale fjMmmmw v F AMSTEL Tekst: Pascal van Wessel Foto's: Hans Willink Mark Habets: „Ik heb al een jaar of vijf een seizoenkaart voor de Thei Jesse-tribune. Daar is het altijd sfeervol en gemoedelijk. Daarom ben ik ook supporter van Fortuna Sittard. Het is een heel gezellige club. De ploeg speelt bovendien zeer aantrekkelijk voetbal. Dat zag je wel in de hal ve finale. Wat een happening was dat, zeg. We hebben tot diep in de nacht doorgefeest. Hopelijk kunnen we na de finale tegen Ajax weer zo uit ons dak gaan. Volgens mij gaat dat wel lukken. Het loopt na de winterstop, er wordt lekker voetbal gespeeld. Fortuna is een hecht collectief. Dat heb ben ze te danken aan Bert van Marwijk. Die man is fantastisch. Ik denk dat Fortuna met 3-1 de beker mee naar Sittard neemt." (Geertje Dols gokt op een 2-1 zege) A „Sinds twee jaar gaan we naar alle wedstrijden van Fortuna in De Baandert. De halve finale in Eindhoven tegen PSV hebben we jammer genoeg gemist. Toch was het fantastisch om op tv te zien dat Fortuna de finale haalde. We hebben een groot feest gevierd bij ons thuis. De cupfinale gaan we absoluut niet missen. We zijn erbij in De Kuip en weten zeker dat Fortuna gaat winnen. Het elftal is gewoon heel goed bezig en veel beter dan Ajax. Vooral de trainer is prima. Ronald Hamming is de beste speler die ze hebben. Fortuna wint met 2-0." Remco Schömer (13, Geleen) en Robin Kleintjes (12, Brunssum) Mark Habets (18, Stein) en Geertje Dols (20, Munstergeleen) Rinie (42) en Thei Brands (52) uit Susteren A Rinie Brands: „Ik ben Fortuna-fan omdat mijn man Thei het is. Hij is al achttien jaar supporter. Sinds elf jaar ben ik ook 'verliefd' op Fortuna. Ik mis bijna geen wedstrijd. Samen organiseren we de busreizen naar de uitduels. Dat is leuk om te doen. Bij Fortuna hangt altijd een bijzonder gezellige sfeer. Dat mis ik bij veel andere clubs waar we komen. Wij hebben hele goede en enthousiaste fans. De halve finale tegen PSV was tot nu toe het hoogtepunt van het seizoen. Het is heel erg laat geworden die nacht. Hopelijk winnen we de finale ook. Dat zou fantastisch zijn. Wij denken wel dat Fortuna beter is dan Ajax. We hebben goede spelers die bovendien niet duur zijn. We hopen dat ze voor de club behouden kunnen blijven. Voor de finale houden wij het op een 2-1 overwinning." 1 Gerrit (53) en Wilco (26) Zeelen uit Buchten Gerrit Zeelen: „Al 45 jaar kom ik bij Fortuna Sittard. De eindstrijd tegen Ajax betekent mijn vierde cupfinale. In 1957 toen Fortuna'54 voor het eerst in de finale stond tegen Feyenoord was ik er al bij. Fortuna won met 4-2. Zeven jaar later speelden we tegen ADO, die finale wonnen we na strafschoppen met 4-3. In 1984 nam Feyenoord een beetje wraak voor de nederlaag in 1957 door met 1-0 van Fortuna te winnen in de finale. Mijn enthousiasme voor de club is overgeslagen op mijn zoon Wilco. Ik heb hem aangestoken. De laatste zeven jaar gaat hij heel fanatiek samen met mij naar de wedstrijden van Fortuna. De halve finale in Eindhoven was geweldig, heel ge zellig. In de Kuip zal het, denk ik, niet zo makkelijk gaan als vorige maand in het Philips Stadion. Het wordt een benauwde 2-1 zege, vermoed ik." (Volgens zoon Wilco is de finale tegen Ajax een 'kippetje'. Hij voorspelt een 3-1 overwinning, want zo zegt hij: „Niemand hoeft nog bang te zijn voor Ajax.") Patrick Cleiren (22, Sittard), Sylvia Hellenbrand (24, Born), Richard Coenen (22, Nieuwstadt), Joep Pustjens (24, Echt), Gunnar Geurts (32, Echt) A Patrick Cleiren: „Wij gaan met z'n allen naar de wedstrijden van Fortuna Sittard. Dit sei zoen is echt supergoed. Alles loopt perfect. Fortuna speelt geweldig voetbal dankzij onze top- trainer Bert van Marwijk. De halve finale tegen PSV bewees nog maar eens hoe goed wij zijn. Dat was toch een fantastische wedstrijd? Tot nu toe zelfs het absolute hoogtepunt van dit sei zoen. Het winnen van de Amstel Cup zou de ultieme bekroning zijn van een fantastisch sei zoen. Eigenlijk moeten we ook wel een klein beetje. Na vijftien jaar wil je 'em wel weer eens winnen. Als dat gebeurt, gaan we een gigantisch feest vieren in Sittard. Reken maar. Het droomscenario voor de finale zit al een tijdje in mijn hoofd. De uitslag na negentig minuten is 0-0. In de sudden-death wordt het 1-0 door een doelpunt van Regillio Simons. Zeker we ten!" 13 mei 1999- 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 15