Trouwe Ajax-fans over de Amstel Cupfinale AV CtJ£> I AMSTEL Tekst: Pascal van Wessel Foto's: Hans Willink ■4 André Roodink: „Het jaartal weet ik niet meer precies, maar ik ben van kinds af aan Ajax-fan. Mijn kinderen heb ik aangestoken met mijn Ajax-koorts. We zijn niet bij de finale in De Kuip. Tuurlijk gaan we de wedstrijd wel op tv bekijken. Dat moet overigens bij mijn schoonouders, want we hebben nog geen kabel thuis. Waarom Ajax de Amstel Cup wint? Omdat ze móéten winnen. Ik voorspel dat Ajax Fortuna Sittard verslaat met 3-1." (Volgens Wesley en Jordey wordt het respectievelijk 2-0 en 2-1). vlnr Jordey Roodink (6), Wesley Roodink (9) en André Roodink (35) uit Apeldoorn vlnr Els (45) en Monique Leclair (15) uit Voerendaal Els en Monique Leclair: „We zijn Ajax-supporters omdat Ajax een prachtige ploeg is met goede (en mooie) spelers. Het is gewoon de beste club van Nederland. De halve cupfinale tegen Feyenoord hebben we met spanning op televisie gevolgd. Het is grote klasse dat Ajax de finale heeft gehaald tijdens die toch redelijk moeilijke periode. Het betekende een hele opluchting voor ons. In de ArenA komen we jammer genoeg niet vaak. Daarvoor is de afstand vanuit Limburg toch wel erg groot. Misschien dat we in De Kuip bij de finale zijn. Dat lijkt ons een hele belevenis. We zijn ervan overtuigd dat Ajax de Amstel Cup wint. Ze zijn gewoon beter dan Fortuna. Het wordt 3-1 of 4-2, denken we." vlnr Ben Takkenberg (47, Lelystad), Peter Mooiman (36, De Lier) en Ronald Lonis (42, Purmerend) Ben Takkenberg: „Ik ben Ajax-fan in hart en nieren. Ik heb nu zo'n tien jaar een seizoenkaart en volgde de club al voordat ik kon lopen. Ik denk dat ik nu zo'n veertig jaar supporter ben. Die Amstel Cup is een zekerheidje. We pakken 'em met 5-1." Peter Mooiman: „Ik ben ook al ruim vijftien jaar trouw Ajax-fan. Acht jaar geleden kocht ik voor het eerst een seizoenkaart. We zijn er altijd met een grote groep échte Ajax-supporters. Echte ja, want tegenwoordig zijn er veel te veel meelopers in het stadion. Daar baal ik van. Ik hoop dat de slechte resultaten van de afgelopen tijd ze hebben afgeschrikt en dat ze wegblijven. Dan zijn er alleen nog maar echte Ajacieden. Op die manier is het veel gezelliger. De halve finale tegen Feyenoord heb ik helaas moeten missen. Ik moest werken. Tuurlijk had ik die avond een walkman op m'n kop. Toen het afgelopen was ben ik compleet uit mijn dak gegaan. Ieder een op mijn werk wist dat Ajax had gewonnen. Het was een gigantische opluchting. Ik ben zeker, samen met Ben en Ronald, aanwezig bij de fina le die we met 3-0 gaan winnen. Ajax is de beste." Ronald Lonis: „Ik heb sinds twee jaar een seizoenkaart maar ben al mijn hele leven supporter van Ajax. Ik weet zeker dat we die Amstel Cup weer gaan pakken. Het wordt 3-1. Het zou een mooie bekroning zijn op een teleurstellend seizoen. Maar gelukkig hebben we nog wat toptalenten voor de toekomst. Knopper en De Cler zijn echt kanjers. En Frank Verlaat moet natuurlijk terugkomen." A. Heineken (79) uit Loosdrecht Joyce Neering (21) uit IJmuiden (met vriend Tako Joustra) A Joyce Neering: „Als Amsterdamse ben ik grootgebracht met Ajax. Ik weet niet hoe lang ik al supporter ben, maar dat is toch al een tijdje. Dit seizoen heb ik voor de eerste keer een seizoen kaart. Een kennis van ons kon niet gaan en mijn moeder was zo lief om de kaart over te nemen en aan mij cadeau te doen. Mijn favoriete speler is Edwin van der Sar. Dat is echt een topper. Het lijkt er op dat hij volgend jaar niet meer bij Ajax speelt. Dat zou ik heel jammer vinden. De halve fi nale van de beker heb ik helaas gemist. Ik moest werken. Wel heb ik meteen toen de wedstrijd was afgelopen naar huis gebeld voor de uitslag. Ik werd helemaal blij toen ik hoorde dat Ajax de fina le had gehaald. Ik denk niet dat ik er bij ben in De Kuip. Het is toch een risicowedstrijd als Ajax in Rotterdam speelt. Ik heb geen zin om rellen mee te maken. Ik wil veilig naar het voetbal kun nen gaan. Ik vind het heel erg wat er soms gebeurt in en om de stadions. Voor mij staat vast dat Ajax de beker wint. Het wordt 3-0. Je laat je toch zeker niet door Fortuna Sittard uit het veld slaan!" 13 mei 1999- 13 „Ik kom al vanaf 1933 bij Ajax. Ik ben dus al 66 jaar trouw supporter. Ik heb veel hoogte punten met de club beleefd. Ik was in Parijs bij de beslissingswedstrijd tegen Benfïca, in Londen bij de Europacupfinale tegen Panathinaikos. Noem het allemaal maar op. Het hoogtepunt was voor mij de afscheidswedstrijd van Sjakie Swart. Die was echt geweldig. Dit seizoen gaat het jam mer genoeg wat minder, maar het kan natuurlijk ook niet altijd goed gaan. De halve finale tegen Feyenoord was echt geweldig. Ineens liep het weer ouderwets. Als ik kaarten heb, zit ik zeker in De Kuip bij de finale. Ajax gaat absoluut de beker winnen, de ploeg is veel sterker dan Fortuna Sittard. Ik denk dat het 3-1 wordt. Ik hoop trouwens dat Danny Blind meedoet. Hij is mijn favo riet van het huidige Ajax. Die jongen toont zoveel inzet, daar hou ik van. Ik hoop dat hij met een mooie cupfinale afscheid kan nemen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 13