in de halve finale van het toernooi om de Amstel Cup. Vooral de één twee tussen Jari Litmanen en Richard Knopper en het hakballe- tje van de Finse virtuoos dat Mario Melchiot in staat stelde het win nende doelpunt te scoren, deden weer even aan het echte Ajax her inneren. Vijfhonderdste wedstrijd Vorig seizoen werd het in de com petitie maar liefst 4-0. Het was de wedstrijd waarin Richard Witschge de Feyenoorders onbewust tergde door de bal in zijn loop negen keer hoog te houden. Danny Blind speelde die dag zijn vijfhonderdste wedstrijd in het betaalde voetbal, de 2-0 van Arveladze was het hon derdste competitiedoelpunt op Amsterdamse bodem van Ajax tegen Feyenoord sinds de invoe ring van het betaalde voetbal. De overwinning van Ajax werd echter overschaduwd door de acties tegen het supportersgeweld, waardoor het bezoekersvak leeg bleef. Ook in de tweede helft ging Ajax direct op jacht naar meer. Tussen de bedrijven door hield Richard Witschge de bal negen keer hoog, op de foto probeert Jari Litmanen zich langs Christian Cyan en Jean-Paul van Gastel te werken. We gaan er vanuit dat Ajax van daag opnieuw bereid is om strijd te leveren tegen Feyenoord. Vooral dan zal het lukken om de Rotterdammers nog een keer in eigen huis te verslaan. Dit seizoen kende voor Ajax slechts een paar hoogtepunten, waaronder de wed strijden in de Arena tegen Barcelona én tegen Feyenoord. De Amsterdammers zijn het eigenlijk aan het publiek verplicht om daar nog een klein hoogtepuntje aan toe te voegen. De strijd om een plekje in Europa en de laatste Klassieker van grote Ajacieden als Jari Litmanen en Danny Blind zijn daarbij de interessante feiten voor af. Jeroen Kleijne

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 7