De derde treffer kwam van Dani, ter wijl Ronald de Boer met een intik- kertje de eindstand op 4-0 bracht. De 4-0 zege was mooi, de meeste aandacht ging echter uit naar de acties tegen het supportersgeweld. De shirts van de deelnemers aan de zestigste klassieker droegen de tekst 'Voetbal verziek het niet' en het sup portersvak van de bezoekers bleef die dag leeg. kampioen geworden met een gro tendeels vernieuwde selectie. De nieuwelingen Bonaventura Kalou, Bert Konterman, Patrick Paauwe, Jon Dahl Tomasson en Peter van Vossen staan op dit moment alle maal vast in het elftal; ook de Braziliaanse aankoop Tininho is in de meeste wedstrijden gestart. Met daarnaast ervaren krachten als Van Gobbel, Bosvelt, Van Gastel en Van Wonderen kent het elftal van Feyenoord nauwelijks zwakke De mee opgekomen Ole Tobiasen zorgde bij de vorige editie van Ajax- Feyenoord voor het eerste gevaar. Na een half uur spelen kwam Ajax op 1 -0 dankzij een treffer van Jari Litmanen vanaf de strafschopstip. Shota Arveladze wordt gefelici teerd met zijn eerste en Ajax tweede goal. Vlak voor rust maakte de Georgische spits een voorzet van Richard Witschge koel bloedig af. schakels. De ploeg heeft zelden oogstrelend voetbal gespeeld, maar is, toegegeven, vanwege het con stante presteren wel terecht kam pioen geworden. Ajax en Feyenoord stonden dit sei zoen al twee keer tegenover elkaar. Op 20 december werd het in een spannende wedstrijd in de Kuip 1- 1. Ajax kwam dankzij een schitte rend doelpunt van Benni op voor sprong, maar invaller Kalou bracht de partijen vlak voor tijd met een kopbal weer op gelijke hoogte. Op 14 april won Ajax terecht met 2-1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 5