Beenhakker flikt het weer Beenhakker bij zijn terugkeer bij Ajax aan de vooravond van het seizoen '89-'90 Na kampioenschappen met Real Madrid (drie keer) en Ajax (twee keer) is het Leo Beenhakker gelukt om ook met zijn geliefde Feyenoord de titel te behalen. Samen met Rob Baan (bestuurslid technische zaken) heeft de 56-jarige Rotterdammer een team samengesteld dat dit seizoen in de competitie moeilijk verslaan- baar is gebleken. 'Kom maar wijfie', zei Beenhakker twee weken geleden in De Regenjas tegen een van geluk huilende jarige Rotterdamse die hij verraste 1 met een seizoenkaart voor De Kuip. De gretigheid waarmee de I vrouw zich in zijn troostende armen stortte, symboliseerde met hoeveel smart Rotterdam op dit kunstje van Don Leo heeft gewacht. Het is voor Feyenoord pas de vijfde titel sinds 1970; de j ploeg werd voor het laatst kam pioen in 1993. Andersom geldt natuurlijk ook dat voor Beenhakker een grote wens in vervulling is gegaan. Hij heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij ooit nog een keer bij de belangrijkste club uit zijn geboorteplaats aan de slag wilde gaan. In de jaren negentig heeft Beenhakker als trainer een wereld reis door drie continenten gemaakt, een reis die eindigde met een baan als technisch directeur bij Vitesse. In november 1997 is hij 20 eindelijk thuisgekomen. Zijn grootste successen boekt Beenhakker in de jaren tachtig. Met Real Madrid wordt hij kam pioen in 1987 en 1988 en haalt hij in 1989 de dubbel. Ajax veroveft onder leiding van Beenhakker twee landstitels: in 1980 en in 1990. De voorheen rossige Rotterdammer is in Amsterdam twee periodes actief geweest als trainer, in september 1979 wordt trainer .or Brom bij Ajax ontslagen na een conflict over de verdeling van trainingsgélden uit het voorbereidende trainings kamp. De toenmalige Ajax-jeugd- trainer Beenhakker vervangt hem en slaagt er meteen in het kam pioenschap binnen te halen. Echt i sgepel gaat hef niet:|n de laatste 7fV v -competitiewedstrijd komt Ajax uit hij Ejfelsjppép elft 2-0 aclfters- tand. Gelukkig verliest concurrent AZ en wordt de eindstand 2-2, zodat Ajax toch nog met drie pun ten voorsprong de titel binnens leept. Een jaar later lukt het de Alkmaarders wel. Ajax, opnieuw met Beenhakker als hoofdtrainer, wordt maar liefst op twaalf punten achterstand gezet. De Amsterdammers smaken wel het genoegen om AZ '67 - in Alkmaar - de enige nederlaag van het sei zoen toe te brengen. Beenhakker figureert op 30 november 1980 in het zogenaamde Cruijff-incident. In de thuiswedstrijd tegen FC Twente loopt 'technisch advi seur' Cruijff van de eretribune naar beneden om Beenhakker

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 20