4 Aan welk seizoen bewaar je de beste herinneringen Dat zal je niet verbazen: het sei zoen 1994-1995 waarin wij zo ongeveer alles wonnen wat er te winnen was. Landskampioen, Europa Cup, Wereldbeker. Een geweldig en onvergetelijk jaar. Vind je het niet vervelend om weg te gaan op een moment dat het slecht gaat met je club Wanneer je een band hebt met een club zoals ik die heb met Ajax, is het moment van vertrek nooit goed. Dat geldt ook voor een jaar met successen. Ik heb mijn beslis sing heel lang overdacht en het was beslist niet makkelijk. Je kent Ajax door en door. Waar ligt de oorzaak van de matige prestaties van dit seizoen Vanaf het begin van het seizoen hebben een heleboel kleine proble men voor een verstoring van de balans gezorgd. Het heeft geen enkele zin om daar in detail op terug te komen maar noem het maar een complex van factoren. Wat moet Ajax doen om er weer bovenop te komen We moeten werken, keihard wer ken. En niet alleen op het veld maar op alle fronten! 13 mei. De Bekerfinale tegen Fortuna Sittard. Ajax is een club die elk jaar voor een prijs gaat. De enig overgeble ven mogelijkheid is het winnen van de Amstel Cup. Daar gaan wij dan ook helemaal voor. Wat kunnen de supporters daar naast nog van jullie -en van jou persoonlijk- verwachten Volledige inzet. Tot de laatste minuut van de competitie moeten wij proberen eruit te halen wat er in zit. Ajax heeft dit seizoen nog niet van Feyenoord verloren. Maar Feyenoord staat wel een straat lengte voor. Zijn zij de terechte kampioen Feyenoord is de terechte kam pioen. Ze hebben het meest con stant gepresteerd en ze hebben de meeste punten gehaald. Duidelijker kan het niet. Hoe verklaar je het goede spel van Ajax in de halve finale tegen Feyenoord. Het leven zit vol verrassingen. Klassiekers zijn natuurlijk altijd wedstrijden die voor bezieling zor gen. Wij hadden daarbij de bijzon dere motivatie om ons te plaatsen voor de bekerfinale maar vooral geldt dat wedstrijden tegen Feyenoord iets aparts zijn. Wat verwacht je van de wedstrijd van vandaag Het wordt ongetwijfeld een mooie wedstrijd en het is een klassieker en je weet, met een klassieker kan het alle kanten op gaan. Aan de motivatie zal het niet liggen. Ik hoop op winst maar ik hoop ook op een respectvol publiek dat, al is het de grote rivaal, Feyenoord op een waardige manier zal bejegenen. I

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 10