Richard Knopper Rustig op weg naar een plek in de basis 'Wouters weet wat ik wel en niet kan en op welke posities ik goed uit de voeten kan' Richard Knopper krijg je niet snel gek. Groot gemorden in Zuid-Holland en nu meer dan thuis in Almere verovert de pas 19-jarige Knopper lang zaam maar zeker een plekje in de basiself van Wouters en in de harten van het Amsterdamse publiek. Hij oogt rustig, denkt na over zijn antwoorden en spreekt als een volwassen speler die al jaren in het profmetier rondloopt. 'Ik laat me niet snel gek maken', zegt Knopper twee dagen na Ajax- Feyenoord. Wel moet hij toegeven dat Ajax-Feyenoord een bijzondere wedstrijd was. Knopper: 'Het was dan ook mijn klassieker en Feyenoord is daarbij ook nog eens mijn oude duppie, dat maakt het extra bijzonder.' Het duel eindigde in een terechte 2-1 overwinning voor de Amsterdammers, de extra beloning voor het goede spel kreeg Knopper met zijn verkiezing tot man of the match. 'En dat is niet slecht bij zo'n wedstrijd. Toch was het jammer dat voor Knopper beginnen. 'Dat duurde nu ook wel iets langer dan anders. Meestal slaap ik meteen wel na de wedstrijd, maar nu spookte de wedstrijd op een pretti ge manier door mijn hoofd. Maar de dag daarna ben je het al bijna weer vergeten. De volgende wed strijd is er voor je het weet.' Tegen Feyenoord kwam hij nog een aantal bekenden tegen uit zijn tijd bij de Rotterdamse club. 'Ik heb daar in de jeugd met Ellery Cairo en Robin Nelisse gespeeld en het is dan toch wel leuk om ze weer te zien. Ook bij NEC kom ik weer een jongen tegen die ik ken van vroeger. Marcel Koning en ik werden altijd met hetzelfde busje naar de training gebracht. Hij werd opgehaald in Scheveningen en via ons huis in Rijswijk werden we dan naar de training van Feyenoord gebracht. Toch leuk dat we elkaar dan bij zo'n gelegenheid weer tegenkomen.' Verder weet Knopper niet al teveel van de tegenstander van vanavond. Hij is niet iemand die zich van tevoren uitgebreid informeert over de komende tegenstanders. 'Natuurlijk weet ik wel hoe ze spe len en wie er spe len. Maar wij gaan toch altijd uit van onze eigen krachten.' Het zelfbewust zijn van Knopper is gegroeid na de ik niet scoorde, hoewel ik er wel dichtbij was.' Nagenieten De ontlading na afloop van de wedstrijd was groot en het nagenieten kon

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 8