Het donkere bos en een Ie 'NEC is de trots van Nijméj zo hoort het ook. Iedere grot^tad hoort een voetbalclub te hebben.^ N Dat is mooi voor de mensen. Want als je Nijmegen zegt, zeg je NEC. NEC was vroeger altijd de club van Jantje Peters. Via die club is hij toch maar doorgestroomd naar het Nederlands Elftal en de Italiaanse Serie A. Verder kennen we van vroeger natuurlijk Henk Grim en Sije Visser. Die laatste woonde vol gens mij in De Goffert en als je goed kijkt, kom je hem nu steeds weer tegen in de bossen rond dat stadion. Met dat stadion was bij de heenwedstrijd trouwens nog wat bijzonders aan de hand. In het begin hadden we het daar even las tig, maar op een gegeven moment werd het wel erg moeilijk om te scoren. De lichten vielen uit!! Pats, in ëën keer zagen we niets meer en was het aardedonker. We hebben toen maar een halfuurtje gewacht Rn het gangetje bij de kleedkamers, en daarna ging het van een leien dakje. Maar oh, wat was het don ker in het bos. Verder blijven we maar napraten over die mooie avond met Cruijff. Prachtige sfeer in het stadion, mooie spelers die de meeste men sen alleen maar van de plaatjes kennen en natuurlijk Van Basten en Rob de Wit. Twee spelers waar de echte liefhebbers voor naar het stadion kwamen, twee spelers die jammer genoeg veel te kort op het veld hebben rondgelopen. Maar zo is het nu eenmaal. Toen ik met Robbie de Wit naar de middenstip liep, was hij eigenlijk al helemaal kapot. Hij zei dat hij eigenlijk niet meer verder kon, maar hij hield goed vol. Verder hebben we op die avond toch ook nog wel veel moeten denken aan Dick van Dijk. Want op zo'n mooie avond komen al die herinneringen weer boven. En als je Dick van Dijk zegt, denk je meteen aan die fraaie treffer op Wembley. Maar ach, wat was het een mooie avond!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 3