De wesp neemt afscheid van Ajax Waardig afscheid nemen van een episode Ajax is Juul Ellerman (33) waarschijnlijk niet gegund. 'De wesp' bekijkt Ajax- NEC vermoedelijk vanaf de tri bune. Volgend jaar speelt de oud-international voor Helmond Sport en komt er voor;; de lichtvoetige buitenspeler een einde aan veertien jaar eredivi sie. Dat Guus Hiddink hem bij PSV zijn bijnaam gaf, kan Juul Ellerman zich zelf niet herinneren. De aan vallende middenvelder vindt het begrip wel aardig gekozen. 'Ik zwermde altijd wat rond in het strafschopgebied en prikte er soms een doelpuntje in.' De iele Dordrechter met het neusje voor de goal begon bij amateurclub EBOH, waar hij werd gescout door Sparta. Hij stond drie seizoenen in de hoofdmacht van de Kasteelbewoners. Vervolgens meld de PSV zich. De zes jaar die hij aan de Frederiklaan doorbracht, beho ren tot het hoogtepunt van zijn carrière, vooral de duels tegen Ajax. "De titel ging in die jaren of naar PSV of naar Ajax. Wij won nen 'm drie keer, Ajax twee keer. Alleen in het seizoen 1993/'94 ging Feyenoord met de titel aan de haal.' Ellerman scoorde voor PSV zelden tegen Ajax. 'Ik speelde graag tegen Ajax, ik was in mijn jeugd al een fan. Tegen Ajax kreeg ik tenminste de ruimte om te voetballen. Dan stond ik tegen jongens als Sonny Silooy, Danny Blind en Frank de Boer, dat was toch de beste. Maar ik heb maar één keer gescoord. Dat was toen we voor de beker met 2-2 gelijkspeelden in het Olympisch Stadion. Wij wonnen na straf schoppen. Keeper was toen Stanley Menzo.' Zijn grote voorbeeld was Frank Arnesen. 'We hebben allebei een nogal vreemde manier van lopen. Houterig, ja. Het ziet er niet uit. En als Arnesen scoorde, was het vaak een rare goal. Dat stond me wel aan.' Vraag Ellerman naar zijn mooiste Ajax-moment en hij geeft een algemeen antwoord. 'Dat ik sowieso tegen Ajax op het veld stond, in De Meer of het Olympisch Stadion. Dat keek ik om me heen naar al die bekende namen en dacht ik; niet gek voor een ventje uit Dordt om hier tus sen te staan.' Zijn slechtste moment tegen Ajax beleefde Ellerman in zijn eerste jaar Sparta. 'We verloren met 9-0 in De Meer. Johan Cruijff was bezig aan zijn eerste seizoen als trainer van Ajax. Marco van Basten scoorde zes keer. Het was het laat ste seizoen Sparta voor Danny Blind.' Blessureleed Ellermans zesde en laatste seizoen bij PSV, luidde de herfst van zijn voetbalcarrière in, waarin hij werd getroffen door blessureleed. 'Ik kreeg onder meer te maken met spierscheuringen. Ik speelde dat seizoen nog maar vijf wedstrijdjes voor PSV en mocht weg.' Sinds die

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 20