wie het contract aan het eind van volgend jaar afloopt, kan voor vijf jaar bijtekenen, maar heeft de aan bieding voorlopig in beraad. Van Marwijk is geneigd te blijven, maar wil eerst zien of er geen leegloop van spelers plaatsvindt. Bekend is al dat Mark van Bommel voor PSV (en niet voor Ajax!) kiest en Regillio Simons voor NAC. De contracten van Kool, Jeffrey, Lee, Pfennings, Burke en Juffings lopen af en Bouma is gehuurd van PSV. Aansluiting Van Marwijk wil met Fortuna, dat vorig jaar op de zevende plaats eindigde, definitief aansluiting vin den bij de subtop. Maar met de huidige begroting van achteneen- half miljoen gulden wordt dat moeilijk. Door de komst van het nieuwe stadion zou het budget omhoog kunnen naar dertien miljoen, maar om verder te komen moet Fortuna volgens Van Shota Arveladze stelde vlak voor tijd orde op zaken. Hier snelt de Georgische spits langs Mark van Bommel, die het rustieke Brabant boven de roerige Randstad verkoos. Marwijk naar zeventien miljoen. Alle ambities hebben natuurlijk geen enkele zin als de belangrijkste spelers vertrekken. Hoopgevend zijn de berichten voorlopig niet. Fortuna nam rechtsbuiten Marco Heering weliwaar over van Willem II en kocht de Tsjech Jarda Paciorek van Feyenoord. Maar de dreiging van een leegloop blijft. Vitesse toonde onlangs inte resse voor Hamming. Het zou betekenen dat er na Van Bommel en Simons weer een bepalende speler bij Fortuna Sittard vertrekt. Een transfer van de topscorer zou weieens een ware exodus bij de Limburgers op gang kunnen bren gen. Rim Vóórhaar 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 7