Ajax Fortuna Sittard Fortuna: fris, verzorgd en aanvallend Dat Fortuna Sittard over een goede ploeg bezit, bleek wel in de wedstrijd die de Limburgers aan het begin van het seizoen tegen Ajax speel den. Het team van trainer Bert van Marwijk won in Sittard met 1-0. En daar mocht Ajax, destijds nog spe lend onder Morten Olsen, zeer tevreden mee zijn. Fortuna liet het betere voet bal zien. Toch bevond Fortuna zich op dat moment in de onderste regionen van de eredivisie. De start van het seizoen was dramatisch, overwin- niningen waren schaars. En dat terwijl het spel eigenlijk net zo goed, of misschien zelfs nog wel beter was dan het jaar daarvoor. Complimenten kreeg de ploeg van Van Marwijk dan ook in overvloed, maar punten werden nauwelijks gehaald. Het geluk van een trainer: de ach terban keerde zich nooit tegen hem. Vorig jaar werden de toe schouwers voor het eerst in lange tijd uitstekend vermaakt door Fortuna en dat waren ze niet verge ten. Ze herinnerden zich dat het voetbal fris, verzorgd en altijd aan vallend was. Heel wat anders dan het negatieve spel dat Fortuna in de jaren onder Pim Verbeek liet zien. De slechte start was ook wel weer te verklaren. Het seizoen werd vanaf het begin gekenmerkt door tegen slag. De voorbereiding werd ver stoord doordat AZ interesse toonde voor maar liefst vier spelers: Patrick Paauwe, Urvin Lee, Jurgen Dirx en Mark van Bommel. Lee en Van Bommel zouden uiteindelijk blij ven, maar Paauwe vertrok naar Feyenoord en Dirx werd in oktober naar PSV getransfereerd. Hun onverwachte vertrek zorgde voor nog meer onzekerheid in de selec tie. Goedkomen Het zou allemaal goedkomen, maar de fans moesten wel tot begin Ajax won de thuiswedstrijd van vorig seizoen met 2-0, maar de landskam pioen verloor Ole Tobiasen met een zware knieblessure.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 4