Regillio Simons 'Eens Ajacied, altijd Ajacied. 'Ik denk dat iedereen die van voetbal houdt, Ajax wel volgt,' zegt Regillio Simons - nu nog speler van Fortuna Sittard, vol gend jaar uitkomend voor NAC. 'Het is misschien niet meer de beste, maar toch zeker de grootste club van Nederland. Daar verandert de mindere periode waarin ze nu zitten, niets aan.' Simons is een van de vele spelers in het betaalde voetbal die een deel van zijn jeugd heeft doorgebracht op Voorland. Natuurlijk is hij Ajax altijd blijven volgen. Eens een Ajacied, altijd een Ajacied. Over het huidige Ajax heeft Simons een duidelijke mening. 'Ze zitten nu in een slechte periode. Achteraf gezien moet je constate ren dat de trainerswissel het spel niet ten goede is gekomen. Toch vind ik het logisch dat het bestuur van Ajax heeft ingegrepen. Bij een topclub moet worden gepresteerd, dus ontkom je er niet aan. Bij Fortuna bleef het bestuur rustig toen het even minder ging. Dat is maar goed ook, want nu gaat het weer prima. Bij Ajax heeft de beslissing nadelig uitgepakt,' aldus Simons. Simons is pas 25 jaar. Toch heeft hij bij heel wat clubs gespeeld. Neem alleen al het rijtje uit zijn Amsterdamse periode: Amstelland, WA, Ajax, Zeeburgia, DWS, FC Sloterplas en De Zwarte Schapen. Impossant. 'Ik heb inderdaad bij ontzettend veel Amsterdamse clubs gespeeld,' zegt de voetbalnomade. 'Dat komt niet omdat ik problemen heb gehad bij een club. Nee, ik ben steeds een niveautje hoger gaan spelen.' Via Amstelland uit De Bijlmer en WA uit Oud-West belandde Simons bij Ajax. Hij speelde er met jongens als Jordi Cruijff, Clyde Wijnhard, Andre Ooijer en Michael Reiziger. Simons kreeg te maken met groeistuipen en kon zich niet profileren op de manier zoals hij wilde. Na twee jaar in de C 1 te hebben gespeeld, kreeg Sifhons het nieuws te horen dat ook nu nog zoveel jongetjes de Stuipen op het lijf jaagt: hij werd afgevoerd. Simons: 'Het was natuurlijk wel teleurstellend, maar het leven gaat door. Ik zag Ajax in die tijd niet als een profvereniging, maar als een gewone club. Nadat ik werd afgevoerd ben ik gewoon weer verder gegaan.' Simons ging naar buurman Zeeburgia. Maar daar beviel het hem niet en hij reisde door naar DWS, waar al zijn vrienden speel den. 'DWS was een heel gezellige club. Dat vond ik belangrijk. Ik heb in mijn leven altijd voor clubs gekozen, waar ik het ook buiten het veld naar mijn zin had.' Ook tijdens zijn eerste jaren in het betaalde voetbal, bij Telstar, stond gezelligheid hoog in het vaandel. Vanuit Velsen-Zuid vertrok ras- Amsterdammer Simons naar het Zuiden. Naar Fortuna Sittard. Inmiddels is hij daar alweer bezig

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 20