zaak van[ ak fm I Bloemkooltjes en W-sp We gaan praten over Ajax t Feyenoord. Het klinkt misschil raar, maar ik vind het toch fijn dl Feyenoord zo goed gaat. Want dan krijg je een fantastische wedstrijd. Er zijn veel spelers die bij beide clubs hebben gespeeld. Henk Groot, Eddie Pieters Graafland, Theo van Duivenbode,.ja, ook Johan Cruijffl En Wim Jansen bij ons, als krijgsgevangene. Dat heb ik toen ook in de krant laten zet ten, Wim Jansen van Feyenoord als krijgsgevangene bij ons! En die Rob Witschge. Ik zal je vertellen, die trapte zo een hele stelling omver, een van mijn flatgebouw tjes. Het was wel een ouwe natuur lijk, nog in de Meer. Dan was hij kwaad omdat ie een wedstrijd ver loren had. Hij kwam bij Utrecht |gf mêê vandalen moest nog gevormd worden. Ik heb nog wel met hem i tegen één gespeeld, in de zaal ''van de Meer. De onderkant van de muur was ruw en dan klemmen, hè. Lag je overal open. Maar wel doorspelen! Naderhand werd het een hele fijne man, met een lief karakter. We hebben beneden dus de W-serie gehad: Witschge, Witschge, Wouters, Winter, en...Wolfs. Dat noemden we de W-serie. Ook Ling speelde kort nog even daar. Was een fijne collega. Hij kon één keer in de maand flitsen, dat je dacht dat hij de beste van de wereld was. Die back, Hovenkamp, had zelfmoordneigingen als hij tegen Ling moest spelen. Ling pie pelde hem. Hovenkamp was een- benig, links, en met rechts kon hij nog geen peukkie uittrappen. Tikte Ling bij hem de bal zo tussen de benen door. Doodziek was 'ie dan. We kregen een keer Piet Bambergen op bezoek, voor een tv-programma. Hadden ze bij het trainingsveld een soort tuintje aan gelegd, met bloemkooltjes en kom kommers. De spelers liepen langs en moesten een praatje maken, zo van 'wat doet u daar?' De een gaf een bloemkool een schop, de ander pakte een komkommer... je kent dat wel. Ling liep ook langs, maar die lachte niet. Na afloop gingen ze boven een broodje eten en Ling zegt tegen Bambergen: 'Ik kan meer om Sjaak lachen dan om jou.' Een goudeerlijke gozer. Hij had zelfs een eigen vak. Zongen ze: 'Tscheu La Ling, lekker ding!' Tscheu La Ling, scharenking!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 3