'Ik had nooit durven dromen dat ik dit zou bereiken' I FC Zwolle, Cambuur, Willem II, Feyenoord, Oranje. Niemand kan ontkennen dat in de carriè re van Bert Konterman een dui delijk stijgende lijn zichtbaar is. Als je de 28-jarige verdediger tien jaar geleden had verteld dat hij ooit het Nederlands elf tal zou halen, had hij je waar schijnlijk voor gek verklaard. 'Achteraf denk ik wel dat dit een j logische volgorde is geweest voor mij. Ik denk dat ik die tussenstap jes nodig heb gehad om als per soon te rijpen. Als er in het begin van mijn carrière een topclub had j gebeld, weet ik niet of ik daar innerlijk al klaar voor was geweest. Ik heb er absoluut geen spijt van dat het allemaal zo is gelopen.' Absolute summum 'Toen ik nog bij Zwolle zat, had ik nooit durven dromen dat ik dit allemaal zou bereiken. Natuurlijk hoop je wel eens op het Nederlands elftal, maar je weet dat er op jouw positie hele goede voet ballers staan, zoals Frank de Boer en Jaap Stam. Bovendien is Jaap Stam zo'n bikkel dat je nooit weet of hij echt niet speelt bij een bles sure. Het is fantastisch als je dan ineens een oproep krijgt voor 22 Oranje. Ik heb daar echt twee dagen lopen genieten van alles wat er gebeurde. Als je dan ook nog je debuut mag maken, is dat het absolute summum. Ik ben mis schien een simpele voetballer, maar wel één die veel voor de ploeg wil doen. Dat is altijd één van mijn sterke punten geweest. Een belangrijke oorzaak van het succes van Feyenoord is denk ik 1 dat de trainer en de technische staf min of meer een ploeg hebben samengesteld van spelers die ze zelf wilden hebben. Er zijn zes nieuwe jorigens: bijgekomen van wiejjr vjijf constant spelen en het Ui kt op een of andere manier. De nieuwe jon gens hebben, het goed opgpakt, maar de ploeg heeft ons ook heèl goed opgevangen. Ons sterke punt is de collectiviteit en het onderlin ge respect. We zijn bereid om allés voor elkaar te doen, om ook in moeilijke wedstrijden iedere keer die overwinning uit het vuur te slepen.' 'K Overgangsfase 'Het kampioenschap is voor mij pas echt realiteit als we echt genoeg punten hebben en Vitesse ons niet meer kan inhalen. Maar natuurlijk mogen we het niët-fneer laten gaan, dat zou heel stom zijn. We moeten wel attent blijven. Hét gaat niet vanzelf, maar als we de laatste thuiswedstrijden winnen, heb ik veel vertrouwen in een goede afloop. Daarnaast is Het .bekertoer nooi is tpch ook wel belaijgrijk voor, ons.Teyenoord heeffpe naam JÊÊÈÈÊÊF dat de club altijd ver komt in de béter. Ze flikken het elkË keer weer. We leven echt vaniwedstrijd tot wedstrijd. Iedere keet als we voonde beker spelen, fixeren we ons daar weer helemaal öp. En als

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 22