thnnr Korput, Wijnstekers, Hoekstra, Gullit, Stafleu, Houtman, Cruijff (ja, ja) en Brard. Veel eigen kweek aan beide kanten. Bolide Er ontspon zich een prachtig bekerduel. Peter Houtman scoorde meesterlijk met een vliegende zijwaartse omhaal. En Frank Rijkaard kogelde de bal als een bolide van een meter of 25 langs Hiele. En er waren vrije trappen. Gespannen keken wij, de film makers, naar wat er zou gebeu ren. Twee tot vier meter voor het strafschopgebied, een beetje naar links. Ideaal voor de rech ter van Gerald die nog meer Geraldinho zou worden. Daar kwam Ronald. Hij pakte de bal, plantte die in de grond en nam zijn aanloop. Waar was Gerald? Waar was onze held? Zou hij de bal opeisen? We zochten Gerald en vonden hem ver weg van Koeman ter hoogte van de muur, klaar om een afgeketst schot op te vangen. Met de punt van de kraag van zijn shirt veegde hij een niet bestaand spatje modder onder zijn oog vandaan. Zo ging dat drie vrije trappen lang. Ronald 'En Ronald veroorloofde zich zelfs een directe vrije trap vanaf 11 meter niet te verzilveren.' kogelde ze over en Gerald keek elke keer toe, vloekte wat bin nensmonds en stelde zich weer op. De cameramannen keken verbijsterd over hun lens. Heerlijke avond De filmmakers staarden elkaar hoofdschuddend aan. En Ronald veroorloofde zich zelfs om een directe vrije trap vanaf elf meter niet te verzilveren. Gerald keek weer toe. Meer vrije trappen waren er niet. Gerald bleef nog even Gerald. Van straat tot stadion maakte toch nog heel wat uit. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel, 2-2, en het publiek had van een heerlijke avond genoten en niemand, behalve wij, had de vrije trappen van Geraldinho gemist. Twee weken later verloor Ajax de replay met 2-1. De film werd wel een suc ces. Van Straat Tot Stadion met Gerald Vanenburg in de hoofdrol was voor talloze jonge voetballertjes een voorbeeld film. David Endt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 18