werd voor Ajax een naargeestig bezoekje aan de Kuip. Opmerkelijke verschijning in de Ajax-selectie was ene Frank Janssen, die op het laat ste moment de geblesseerde Pim van Dord moest vervangen. Zijn directe tegenstander Petur Petursson scoorde twee keer. Het debuut van Janssen was tevens zijn enige wedstrijd in de hoofdmacht. Na de 3-1 nam aanvoerder Ruud Krol minder feestelijk afscheid van Ajax dan gepland. Na een oorwassing van 8-2 in het Olympisch Stadion kwam Feyenoord (met Johan Cruijff!) op 1 februari 1984 zich revancheren. Uiteindelijk werd het 2-2, mede omdat Ronald Koeman voor Ajax een strafschop mistte en Cruijff vlak voor tijd een kans om zeep hielp. De replay in de Kuip werd pas in de verlening met een penalty beslist. Bijna zestig overtredingen telde de beladen beker-klassieker op Joszef Kiprich en Danny Blind bereiden zich voor op een luchtduel, gade geslagen door Frank de Boer en Ovidiu Sabau. Ajax won op 31 maart 1993 met 5-0. 8 maart 1992. John de Wolf en Henk Fraser maakten van de Ajax- spitsen opgejaagd wild en Stefan Pettersson moest met een scheve neus en een jukbeenblessure het veld verlaten. Rob Witschge, toen in Rotterdamse dienst, scoorde (met rechts!) het enige doelpunt. Edgar Davids voorspelde vooraf gaand aan de halve finale in de Kuip zijn trainer Louis van Gaal dat hij zou scoren. Niet één, maar drie keer trof de fanatieke mid denvelder doel in een wedstrijd die Ajax met 5-0 won. Dit alles vond Sjaak Swart laat Eddy Treytel kop pend kansloos in het in het beker duel op 7 april 1971. Foto: Frans Fletoelrijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 12