Ferdi Vierklau 'Elke voetballer wil wel bij Ajax spelen' 'Ik hoop me in ieder geval gauw in Ajax-shirt aan het publiek te kunnen tonen' De nieuwste telg van de Ajax- familie heet Ferdi Vierklau. Tamelijk onverwacht tekende de 25-jarige verdediger twee weken geleden een vijfjarig contract bij Ajax. Tekenen bij Ajax was een logische keuze voor de oud-speler van Utrecht, Tenerife én Vitesse. 'Elke voetballer wil wel bij Ajax spelen.' Vanwege problemen met zijn vori ge club Tenerife keerde Ferdi Vierklau drie maanden geleden terug naar Nederland. 'Ik heb een moeilijk tijd gehad, omdat het voor mij heel erg afwachten was wat er ging gebeuren. Met de reac ties van Tenerife kon ik niks. Ik kreeg voortdurend brieven dat ik op die en die datum weer niet op de training verschenen was. Dat schoot niet op. Ondertussen kwam 5 maart, de sluitingsdatum van de transfermarkt, steeds dichterbij. Daar werd ik wel een beetje kribbig van, ja. Een dag van tevoren is mijn zaakwaarnemer naar Tenerife gereisd. Hij heeft het in ieder geval zo kunnen rege len dat ik weer kon gaan voet ballen.' Nummer één Veel clubs had den interesse voor de twee voudige interna tional, maar voor Vierklau was de keus niet zo moeilijk. 'De buitenlandse clubs stonden onderaan mijn lijstje, want ik had even geen trek meer in een buitenlands avontuur. Bovendien krijgen we binnenkort een kleintje en dan is het lekker om weer in Nederland te spelen. Vitesse drong heel erg aan, maar Ajax was voor mij nummer één. Het is Ajax, hè. Je weet dat Ajax altijd gaat voor het kampioen schap. Het is gewoon een wereld club. Elke voetballer wil wel bij Ajax spelen.' Ferdi Vierklau heeft altijd achterin gespeeld: in het centrum of aan de rechterkant. 'Wouters heeft ook gezegd dat dit de twee mogelijke posities voor mij zijn bij Ajax. Als ik volledig fit ben, wil ik zo snel mogelijk aan de bak. Ik heb wel een beetje voor mezelf gelopen en af en toe wat met een bal gedaan, maar dat is niet te vergelijken met het trainen in clubverband. De afgelopen maanden heb ik toch wat kracht verloren en dat bouw je niet zomaar even op in het kracht honk. Ik hoop me in ieder geval gauw in Ajax- shirt aan het publiek te kun nen tonen.' Jonge ploeg Vandaag speelt Ajax tegen de club waar Vierklau onder contract stond

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 8