HET GEUSSELT JOURNAAL OP LOCATIE MVV Door Gina Vodegel Zijn aanwezigheid viel in eerste instantie niet op. Gewoon de zoveelste supporter, die op een vrije middag komt kijken naar de training. Niemand had hem in de gaten. Zijn vermomming werkte dus perfect. Maar op een onbewaakt moment hadden ze hem in de smiezen. Louter door het enthousiast geschreeuw tijdens een oefen partijtje. Nee maar, was dat niet Jeanke vcfn De Maaspost? Die hadden ze al lang niet meer gezien. Waar hing hij tegenwoordig uit? Honderd-en-een vragen wilde men beantwoord zien, maar Jeanke wimpelde de aandacht voor zijn persoontje volledig weg en toen men weer naar de training keek, glipte hij stilletjes naar binnen, op zoek naar Klein Geusselt zoals hij het zich herinnerde. Ach, het was allemaal niet zo dramatisch. Hij keek nog altijd trouw naar de thuiswed strijden en als MVV uit speelde, genoot de radio zijn onverdeelde aandacht. Zijn vrouw zette dan koffie en zorgde voor iets lekkers erbij. Bezoek werd echter geweerd, tenzij ze bereid waren om hun mond te houden en te luisteren zodra er iets over MVV op de radio werd gezegd. Dat liep echter nooit soepel, dus daar zijn ze mee opgehouden. Veel vrienden heeft het hen niet gekost. De passie van Jeanke werd alom gerespec teerd. Dan maar op een andere dag de botercake met rum en amandelen proeven! Jeanke keek rond in het lege kantoor van Wim Koevermans. Daar stond vorig jaar nog de kanarie van Frans Körver op de ven sterbank. In de gang hing stoom uit de was ruimte, waar Sjeng de machines op volle toeren liet draaien. Ach ja, hij moest van zijn vrouw nog altijd een keer vragen welk wasmiddel Sjeng gebruikte, want het rook zo fris en de kleuren bleven zo helder en ook het wit bleef zo wit. Maar niet vandaag. Jeanke was vreemd gestemd. Eigenlijk wilde hij met niemand praten. Hij vond het wel fijn zo wat rond te scharrelen op Klein Geusselt. Hij keek naar buiten. Daar waren de jongens in het rood en wit. Enkele nieuwe gezichten maar toch ook voldoende oud-gedienden. Jeanke vond het knap dat ze er met veel geestdrift aan het werk waren. Zal lastig zijn geweest na de laatste nederlaag tegen FC Twente. Wat deed dat pijn, zeg. "Kan ik u helpen?", een schelle stem snerp te in Jeankes oor. Verbaasd keek hij op, een jong brutaal gezicht en een kauwende rode mond keken hem met argusogen aan. "U staat al zeker een half uur met die diep vriesgroenten in uw hand. Ik ben niet van plan om de smurrie op te dweilen als het ontdooit en als u ze niet teruglegt of ze bij de kassa afrekent, dan roep ik mijn chef." TL-verlichting, een diepvrieskist en een kij vende winkeljuffrouw. Jeanke keek op zijn horloge. Half twaalf. Hij had nog een half uur voor de lunch. Het pak diepvriesgroen ten belandde in de armen van de winkeljuf frouw en Jeanke snelde als herboren de supermarkt uit. 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 4