Andrzej Rudy 'Ik wil graag bij Ajax blijven' 'Ons voordeel is dat veel clubs in de race zijn voor die tweede plek' Andrzej Rudy (33) geniet nog iedere dag van het voetballen bij Ajax, ook al komt hij dit seizoen wat minder aan spe len toe. Het liefst wil hij dan ook in Amsterdam blijven. In het seizoen 1996-1997 werd hij met het bescheiden Lierse SK kampioen van België. Twee weken geleden was de Poolse alleskunner even terug op het oude nest. Een prachtig weerzien. 'Mijn oude club is niet te vergelij ken met een topclub als Ajax. Lierse is eigenlijk een dorp en Lierse SK is een familiaire club, waar iedere overwinning samen met de fans wordt gevierd. Het kampioenschap kwam voor ieder een dan ook als een volslagen ver rassing. De supporters verbinden dat succes met mij, omdat ik daar juist in dat ene succesvolle jaar heb gespeeld. Daarom werd ik heel enthousiast ontvangen. Het was een mooi gevoel om weer een paar uurtjes terug te zijn.' Ook zijn eerste jaar in Amsterdam was succesvol voor Rudy. Met Ajax won hij de dubbel en de sympa thieke Pool lijk viel het te verwachten dat het dit jaar moeilijker zou worden. Net als in het leven heb je ook in het voetbal hoogte- en dieptepunten. We gaan nu even door zo'n dal. Dat is niet erg, als we er maar van leren voor de toekomst.' Perfect georganiseerd Andrzej Rudy (33) geniet nog iede re dag van het voetballen bij Ajax. 'Deze club is perfect georganiseerd. Je krijgt alles wat je nodig hebt. Als speler hoef je alleen maar te voet ballen, maar dan moet je er wel voor zorgen dat je op het veld iets teruggeeft aan je club. Jammer genoeg heb ik dit jaar minder wed strijden gespeeld dan vorig sei zoen. Bank zitten is niet altijd makkelijk te accepteren, soms moet je op je tanden bijten, maar ik wist van tevoren dat ik was gekocht als twaalfde man. Voor mij is het belangrijk om uit iedere kans die ik krijg het beste te halen, of het nou gaat om een paar minuut jes of om één helft. Ook op de trai ning moet ik tonen dat ik er klaar voor ben. De beslissing is vervol gens aan de trainer.' Aan het eind van dit seizoen loopt z'n contract bij Ajax af, maar Andrzej Rudy zou zijn verblijf in Amsterdam het liefst willen verlengen. 'Op dit moment heb ik nog niet met speelde ongeveer de helft van de wedstrijden mee. 'Een schit terend seizoen. We presteerden boven verwach ting. Dus eigen-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 8