John O'Brien 'Ik ben naar Utrecht gekomen om veel te spelen' Na vier Ajax werd het tijd voor John O'Brien (21) om zijn vleu gels uit te slaan. De middenvel der van Californische afkomst koos voor FC Utrecht, waar hij aan een sterk seizoen bezig is. Een terugkeer naar Amsterdam sluit de verhuurde Amerikaan zeker niet uit. 'Ik zou zeggen dat er een kans is dat ik terugkom naar Amsterdam. Ik heb een contract bij Ajax, dus ze I zullen wel op me letten, denk ik. 1 Dat is wel de bedoeling. Maar ik heb er nog niets over gehoord. Op dit moment bevalt het me goed bij Utrecht. Ik heb tijdens de eerste helft van het seizoen vrijwel alles gespeeld. Daarom ben ik ook naar Utrecht gekomen, om veel wed strijden te spelen. FC Utrecht is een leuke, gezellige club met een heel enthousiast publiek. Het is altijd leuk om voor zulke mensen 5 te spelen. Het voetbal is hier heel anders dan bij Ajax. Ik heb toch in de jeugd en in het tweede bij Ajax gespeeld, dus het systeem van Ajax mis ik wel een beetje, net als het positiespel. In de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Sparta heb ik een schop op mijn teen gehad. Sindsdien is de teen behoorlijk geïrriteerd geraakt. Het gewricht in 20 mijn grote teen is ontstoken. Ik kon niet lopen, dus ook niet voet ballen. Het herstel verloopt een beetje wisselvallig, maar het gaat de goede kant op. Misschien dat ik weer beschikbaar ben voor de wed strijd tegen Ajax. Die wedstrijd wordt wel speciaal voor mij. Ik ken de meeste spelers en het is leuk om weer in de Arena terug te zijn, waar ik al een keer gespeeld heb. Spelen tegen mijn oude club doet' me toch wel wat. En hét is altijd leuk om tegen de topploegen in de competitie te spelen.' gafl Moeilijke periode 'Ajax heeft natuurlijk een moeilijke periode gehad. De club zit nu dui delijk in een opbouwfase, met eeïf nieuwe trainer,, met nieuwe ideeën. Dat beteken| dat Ajax nog geen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 20