Richard Witschge 'Ajax moet nog steeds van iedereen kunnen winnen' 'We moeten zeker bij de eerste twee kunnen komen' Frustratie bij sommige spe lers, een trainerswissel, veel blessures: Richard Witschge (29) heeft wel betere jaren meegemaakt dan zijn achtste seizoen in het eerste van Ajax. Hij gelooft echter nog steeds in plaatsing voor de Champions League. Maar dan moet Ajax wel echt beter gaan spelen. 'Ik zou dit seizoen willen omschrij ven als een rommelig seizoen. Vanaf het begin zat er geen rust in het team. Eerst hadden we die toe stand met de De Boertjes. Toen die toch terugkwamen, raakten andere spelers hun plaats kwijt. Het was logisch dat die spelers gefrustreerd raakten en boos werden. We hebben als team nog niet lek ker gedraaid. In de ploeg zitten te weinig automatismen en het is extra rottig dat we ook veel gebles seerden hebben.' Discipline Met de komst van Jan Wouters is er wel het een en betekent een boete. Je moet doen wat de trainer zegt, anders lig je eruit. In de wedstrijden hamert hij er op dat we de zwakke punten van onze tegenstander moeten bloot leggen en onze eigen sterke punten moeten benutten.' Met name in de wedstrijd tegen Twente bleek echter dat Ajax nog niet terug is op het gewenste niveau, beaamt de ervaren links half. 'Ik weet niet waar dat aan ligt. Je moet in ieder geval vaststellen dat we kwaliteit hebben ingeleverd. Door het vertrek van de Boertjes en de blessures van bijvoorbeeld Blind en Litmanen mis je nogal wat belangrijke spelers. Door het vele switchen, moet je steeds opnieuw aan elkaar wennen. Dat maakt het moeilijk om weer goed te gaan spelen.' Champions League Plaatsing voor Champions League is echter nog steeds mogelijk vol gens Witschge. 'We moeten dan wel wedstrijden gaan winnen en niet zo spelen als tegen Twente. Iedereen weet dat we met Frank en Ronald de Boer twee Europese top pers zijn kwijt geraakt, maar we hebben genoeg kwaliteit over. ander verbeterd, vindt Richard Witschge. 'De discipline is aan getrokken. Jan zit er bovenop. Te laat in de kleedkamer zijn,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 8