Sgjit Kew Jaliens, Moerad Mghizrat en Yurtcan Kayis in de gelederen. De Rotterdammers zullen echter aan zienlijk beter moeten gaan spelen om zich te handhaven op het hoogste platform. Met hun mix van jeugd en erva ring hebben de Spartanen op vreemde bodem nog vrijwel geen punten gepakt. De Rotterdammers wonnen alleen in Doetinchem (3-0) en verloren verder al hun uit wedstrijden. In het eigen stadion, dat momenteel verbouwd wordt, gaat het niet veel beter. Sparta speelde gelijk tegen Roda JC, MW en AZ en boekte overwinningen op Heerenveen en FC Twente. De derde ploeg die met lege han den uit Rotterdam vertrok was... Ajax. Op 4 oktober speelden de Amsterdammers in de Kuip een half uur lang overtuigend tegen Sparta, maar benutten ze de kan sen niet - zoals zo vaak dit seizoen. Erik Tammer en Dennis Krijgsman brachten vervolgens de 2-0 eind stand op het bord. 'We zijn in slaap Een afgekeurde goal vlak voor rust van de hier nog juichende Sunday Oliseh dreigde even roet in het eten te gooien, maaar na de pauze ging Ajax door. Peter Hoekstra zorgde met een schuiver voor 3-0, waarna Arveladze na een uur spelen voor het slotakkoord zorgde. gesust', constateerde Frank de Boer na afloop van de wedstrijd. De statistieken van de ontmoetin gen in Amsterdam tussen beide ploegen spreken gelukkig in het voordeel van Ajax. Op 20 augustus 1989 wonnen de Rotterdammers voor het laatst in Amsterdam. Sindsdien hebben ze in de hoofd stad niet meer gescoord tegen Ajax. Vorig seizoen werd het in de Arena een simpele 4-0 overwin ning voor Ajax. Babangida (2), Hoekstra en Arveladze maakten de doelpunten. Vandaag zal Ajax weer moeten winnen. Bij puntverlies voor de Amsterdammers wordt ook de tweede plaats zo langza merhand onbereikbaar. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 7