K van flatgebouw Is 'In de winterstop is er niet op het veld hard gewerkt, de ruimtes beneden, bij de kamer, is er hard gezaagd en getimmerd. In mijn ballenhok hebben we een oude traditie uit de Meer weer in ere hersteld. Het Flatgebouw is terug. In het Flatgebouw staan alle schoenen van de spelers. Voor de verbou wing hadden we altijd metalen rekken, maar af en toe leek het wel een luxe schoenenzaak in de Kalverstraat hier beneden. In de Meer hadden we precies hetzelfde flatgebouw. Bovenin de winter- en zaalschoenen, dan de afschroefbare noppen en onder de vaste noppen. Ook de jongens van het tweede hebben een eigen rijtje, maar die hebben veel minder ruimte. En als ze dan vast bij het eerste zitten, krijgen ze meer ruimte en een eigen vakje in het echte Flatgebouw. En daar mogen ze dan best trots op zijn, als je daar met je schoenen mag staan. En wee je gebeente als de jongens er een zootje van maken. Dan gaan die schoenen zo, hup, de blauwe afval container in. Dan kan ik de hokjes lekker verhuren aan een duiven melker. Hebben die beestjes ook een warme slaapplaats. In de Meer stond het Flatgebouw er ook al jaren. Toen Michels trai ner was, hebben we de schoenen naar een aparte ruimte verplaatst. Eerst stond alles in de kleedkamer in hokjes met deurtjes ervoor, maar dat werkte niet. Schoenen moeten luchten en dus werd het Flatgebouw, met keurige open vak jes, geïntroduceerd. Toen de grote Kanu bij ons kwam, hadden we eerst geen ruimte. Toen stonden zijn schoenen nog in het noodgebouw. En als er dan een speler weggaat, schuift de man uit het noodgebouw met zijn spullen op naar het echte Flatgebouw. Verder hebben we ook nog een aparte ruimte voor de moonboots. Want je weet het hè, na de eeuw wisseling krijgen we vast nog wel een keer uitwedstrijden op de maan. Tja, verre reis, maar de schoenen hebben we al. En ook die staan in het Flatgebouw.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 3