PANINI Iedereen heeft er wel eens last van: opruimwoede. Bij derge- I lijke gelegenheden gaan spul len die als ballast worden beschouwd zonder pardon de j deur uit. Zo, opgeruimd, er is plaats gemaakt voor, zoals vijf- I tien jaar later blijkt, andere nutteloze zaken. Het gebeurt in een vlaag van beneveling, van boosheid op de enorme stapel prullaria. Later komt de spijt. Er zijn dierbaarheden bij het oud vuil gesmeten. Je mist zaken waarvan je, toen ze er nog waren, amper het bestaan besefte. Het is mij niet vaak maar toch teveel overkomen dat ik met wee moed terug dacht aan boeken, foto's, Dinky Toys, vaantjes, zak messen, tijdschriften, kauwgom plaatjes en zelfs buitenlandse post zegels. Gelukkig heb ik dit niet wegge- mikt of in een vuilniszak gepropt. Dit is het Panini-album van het seizoen 1979-1980. Eredivisie en Eerste Divisie. Er ontbreekt geen plaatje. Stel je voor dat ik dit gou den kleinood ook bij het oud vuil had gedaan. Daar ligt Sparta op de opengevou wen bladzijden. Brede rood en witte banen van het ongesponsornaamde shirt. Merk Robey-sport, schat ik, en ik ver moed dat de Spartanen op Quickies spelen. Mijn ogen wan delen langs de portretten. Trainer Mircea Petescu (ex UT Arad, bedwinger van Europa Cup-win naar Feyenoord!). Dan: Van Tiggelen, Weerdenburg, het broe kie Van der Gijp, Doesburg, Balkestein, Verbeek (Pim) en Verbeek (Robert, enorme ketting om de hals). Daar is Louis van Gaal, die vast al wel al wist dat ie trainer zou worden), Geels, Van Zoest, Holverda. Van Driel en (wie was) Dieter Schwartz... En daar tussen een prachtig baby face. Vlashaartjes op de bovenlip en een zeer volle krullende kop met haar. De kantlijntekst ver meldt: 'Geboren op 1 augustus 1961. Opnieuw een voorbeeld van de goede scouting van Sparta, deze middenvelder. Werd ontdekt bij het Zeeuwse RSC (dat staat er, RSC!). Insiders zeggen dat hij de marktwaarde van Valke kan bena deren'. Einde citaat. 'Dat hij de marktwaarde van Valke kan benaderen...' Het laatste zin netje ritselt nog wat na door mijn gedachten. Mijn Panini-album 1979-1980 met daarin een jonge voetballer van Sparta die de marktwaarde van Valke kan benaderen... nooit weg doen! David Endt 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 11