«H Ja VOOR DE AFTRAP VAN SC Heerenveen - Ajax ■TjFir Welkom terug, vooral ook in het Abe Lenstra-stadion, waarin voor de zomer tegen over negen uit- nog zeven thuisduels wachten. De eerste daarvan is het grote, beurs genoteerde Ajax, ooit een tegenstander waarop men zich ondanks het onvermijdelij ke verlies mateloos kon verheugen. Ajax stond voor artistiek en aanvallend voetbal. Maar 'das war einmal'. Althans voorlopig. In de eerste echte serieuze test op vader landse bodem, de bekerwedstrijd op Kaalheide tegen Roda JC, toonde Ajax zich na de winterstop een ordinair counterploegje. Het moet gezegd, dat het materiaal daarvoor zeker in de snelle aanval goed voorhan den is, maar het is niet het (verantwoorde?) soort voetbal, waarop het volk zit te wachten. Hoewel, voor velen heiligen punten de middelen. Het kan allemaal niet ver hullen, dat Ajax in verval is. Een beetje illustratief daarvoor is, dat vorige week in Parijs tegen Portugal vele oud-Ajacieden aantraden, maar dat van de huidige Amsterdamse 'topformatie' alleen doelman Van der Sar in Oranje mocht opdraven. Ook Heerenveen lijkt het even moeilijk te hebben, verkeert in een periode waarin de klasse van Dennis de Nooijer en Talan konden helpen om na het verlies in Tilburg tegen Ajax en in de lastige uitwedstrijden tegen Utrecht en Feyenoord de schade te beperken. Als Heerenveen over een maandje in de eerstvolgende thuiswedstrijd RKC ontvangt, kan van de riante uitgangspositie van voor de winterstop weinig meer over zijn. Een gelukje is, dat een concurrent als Twente helemaal in een 'dip' zit, maar des ondanks kan het halen van Europees voetbal nog een crime worden. Zelfs winnen van die concurrenten helpt 't meest, alleen zal dat zelfs tegen een Ajax zonder de broertjes De Boer moeilijk worden. Niet onmogelijk. Dat bewees half december de 0-0 in de ArenA. Van doorslaggevende betekenis wil vaak de individuele klasse van de enkeling zijn en daarvan heeft Ajax er wat meer in de aanbieding (de blessuregevoelige Litmanen en Arveladze melden zich weer voorzichtig aan het front, waar voorgenoemde Van der Sar niet weg te branden lijkt). Ach, verliezen is voor een beetje Fries niet leuk, al is Ajax wellicht zijn tweede liefde, maar om voor de komende, moeilijke periode wat ver trouwen in de tent te krijgen, zou Heerenveen zichzelf een bijzonder grote dienst bewijzen juist vanavond iets moois neer te zetten. Midstraat 73 Joure Tel. 0513-412530 De Slaapvoorlichter voor Friesland

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 3