TWENTS STANDPUNT m Amicon Hengelo 074-2778382 u. Toen AZ vorige week op 0-2 kwam zei mijn ene zoontje abrupt; „Ik wil naar huis, dat wint Twen te nooit meer." Zijn tweelingbroer keek hem aan, haalde de schouders op, en zei: „Wat geeft dat nou, Twente kan niet altijd winnen." Later, in de auto op weg naar huis bleeft het standpunt van de helft der tweelingbroers ongewijzigd. „Als je maar niet denkt dat ik mee ga naar Ajax, dat wordt misschien wel een nederlaag van 10-0." Dat FC Twente het moeilijk krijgt staat vast; maar een zo groot uitgevallen nederlaag lijkt mij niet waarschijnlijk. Toch zag ik een parallel in de denkwijze van mijn ene zoontje. Ik was vroeger net zo; aan de tijd dat ik FC Twente alleen maar zag spelen als ze in de buurt van Amsterdam voetbalden heb ik ook ernstige trauma's over gehouden. Als kind stortte je hele wereld in el kaar als je zag dat FC Twente steevast bij Ajax verloor. Meestal was Ajax de betere ploeg, maar er waren toch ook wedstrijden bij waarin FC Twente het beste van het spel had. Maar ja, dan schoot óf Epi Drost in eigen doel, óf Eddy Ach terberg mikte (na doelman Bals omspeeld te hebben) naast in plaats van in de goal, óf Johan Cruijff kwam van de tribune af, en fluisterde Leo Beenhakker wat tactische tips in het oor, waar door FC Twente weliswaar in de rust voorstond, maar na afloop tóch met lege handen stond. Als je al zolang supporter bent van een club, dan weet je dat er altijd een periode komt waarin er van alles tegenzit. En juist de voet ballerij is een wereld van momenten, stel dat FC Twente zichzelf vanmiddag hervindt, dan is op slag alle ellende van de laatste weken verge ten. Gaat het vanmiddag andermaal mis, dan is er bij al diegenen, die het denken te weten pas sprake van een echte crisis, want na vandaag volgen er drie uitwedstrijden op rij, en moet je misschien vrezen dat het 'rechterrijtje' van Stu dio Sport het gebied is waar FC Twente de rest van het seizoen zal bivakkeren. Maar laten we eerlijk zijn; ook dat is voetbal, en het mag ei genlijk niets uitmaken voor al die supporters op de tribune. Nooit werden er zoveel jaarkaarten verkocht, maar voor je het weet is het seizoen voorbij, en moeten er andermaal jaarkaarten aan de man worden gebracht. Europees voetbal lijkt op dit moment ver weg, maar dat neemt niet weg dat er nog legio mo gelijkheden zijn om het publiek gedurende de thuiswedstrijden op spektakelstukken te trakte ren. In een kolkend Arke-stadion moet het mogelijk zijn om Ajax eens flink de oren te wassen, en dat kan alleen door initiatief te tonen én het doel van Edwin van der Sar veelvuldig onder vuur te nemen. Want dat laatste hebben we ei genlijk te weinig gezien de laatste wedstrijden. Dus Twentepubliek: laat je leiden door trom mels van het meest fanatieke deel van de sup porters, en maak er een ware heksenketel van. Ik hoop dat we een onvergetelijke middag gaan beleven, en dat de mythe van die 5-1 uit 1968 zal verbleken; want zeg nou zelf, daar kun je niet op blijven teren K.Oppig voor GROTE en kleine groepen busdagtochten, sportieve uitstapjes, thema-avonden, culturele programma's meerdaagse bus-, fiets- en kano-arrangementen FC TWENTE - AJAX ZONDAG 14 FEBRUARI 1999 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 27