VOORBESCHOUWING Beker nog steeds kortste weg naar Europees voetbal Vanavond speelt Roda JC in de achtste finale van de Amstel Cup tegen Ajax. Het duel wordt rechstreeks uit gezonden door SBS6. Aan het begin van dit seizoen won Ajax in competi tieverband met 0-2 in Kerkrade. Doelpuntenmakers waren Tijjani Babangida en Peter Hoekstra. De nieu we Ajax-trainer Jan Wouters zal vooraf ongetwijfeld tekenen voor een herhaling van die zege. Vanavond krijgen we te zien hoe de trainerswissel en het verlies van de broertjes De Boer heeft uitgepakt. Roda JC heeft de winterstop benut voor een uiterst geslaagde oefenstage in Suriname. In dit programmablad vertelt Sef Vergoossen over de oefentrip. Ook verlengde Ro da JC de contracten van een aantal belangrijke spe lers, waardoor een gezond fundament is gelegd voor de sportieve toekomst. Ajax benutte de winterstop om afscheid te nemen van de gebroeders De Boer én voor hef oprichten van twee satellietclubs. In Zuid-Afrika zag Cape Town Ajax het licht, in België nam Ajax een aan deel in de fusieclub Germinal Beerschot Antwerpen. De winnaar van de wedstrijd vanavond plaatst zich voor de kwartfinale van de Amstel Cup. Dat is een aantrekkelijk vooruitzicht, want bekervoetbal is nog steeds de kortste weg naar Europa-Cupvoetbal. De winnaar van de Amstel Cup mag zich volgend seizoen inschrijven voor het toernooi om de UEFA Cup. Alle in- gredinten voor een spannende voetbalwedstrijd zijn dus aanwezig. Veel plezier bij Roda JC-Ajax! eeld uit de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop. Nygaard, Van Houdt en Tchou- tang vieren feest. Twente-doelman Boschker wordt er niet echt vrolijk van.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 7